ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az MSZP ismét hazánk ellen hangolja az európai közvéleményt

Az EP Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságának (LIBE) mai ülésén ismételten bebizonyosodott: az Európai Parlament baloldali képviselői a magyar alkotmányos berendezkedést, annak ismerete nélkül, pártpolitikai érdekekből támadják. A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja visszautasítja a magyar jogállamiságot megkérdőjelező megalapozatlan vádakat és ismételten felszólítja őket: fejezzék be a hisztériakeltő kijelentéseket, járjanak el körültekintően az egyes kérdések vizsgálata során és nyilatkozataikat ne az MSZP-s képviselők félrevezető információira alapozzák. A mai vitában Veronique Mathieu francia politikus kijelentette: az EP baloldalát nem a magyar alkotmányos rend, hanem a Fidesz kétharmada zavarja - fogalmaz közleményében a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja.
Létrehozva: 2013. március 7., 14:03
nyomtat küld

Az alapjogi kérdésekkel foglalkozó szakbizottság mai ülésén az Alaptörvény jövő heti módosítása kapcsán újfent téves és megalapozatlan információk hangoztak el szocialista és más baloldali EP-képviselőktől. Göncz Kinga MSZP-s politikus felszólalásában ismételten a magyar jobboldal korlátlan hatalmának kiépülésével riogatott és a nemzetközi szervezetek beavatkozását sürgette a magyar kormánnyal szemben.

A magyar néppárti képviselők – Gál Kinga és Járóka Lívia fideszes, valamint Bauer Edit (Magyar Közösség Pártja) - felszólalásaikban visszautasították az elhangzott vádakat, a baloldal által alkalmazott kettős mércét és ismertették a valós jogszabályi környezetet. "Az Alaptörvény jövő heti módosítása során az Alkotmánybíróság által formai okokból megsemmisített, már több mint egy éve hatályban lévő rendelkezések kerülnek átemelésre. Az Országgyűlés a módosítással az Alkotmánybíróság döntésének tesz eleget" - jelentette ki Gál Kinga.

Veronique Mathieu, a néppárti frakció állampolgári ügyekért felelős francia (UMP) koordinátora pedig a vitában leszögezte: nem a magyar alkotmányossággal van problémája az EP baloldalának, hanem azzal, hogy a Fidesz, s nem a baloldal kormányoz Magyarországon.

“Ha a mostani Magyarországgal szembeni példátlan eljárás után az Európai Parlament nem vizsgálja majd hasonló mélységben olyan tagállamok hasonló jogszabályait, alkotmányos rendelkezéseit, ahol baloldali és liberális pártok rendelkeznek kétharmados többséggel, az megkérdőjelezi az egész intézmény hitelességét és bizonyítja a magyar kormánnyal szembeni rosszindulatú lejárató kampányt” – figyelmeztetett a vitában Gál Kinga.   

A Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja elfogadhatatlannak tartja, hogy a magyar alkotmányos berendezkedést nem ismerő, elfogult baloldali képviselők tesznek hisztériakeltő kijelentéseket és megkérdőjelezik Magyarország jogállamiságát. Elfogadhatatlan, hogy az MSZP-s EP-képviselők félrevezetik képviselőtársaikat és az európai közvéleményt. Elfogadhatatlan, hogy a magyar szocialisták ismételten pártérdekeiket helyezik előtérbe Magyarország nemzeti érdekeivel és hazánk jóhírével szemben.

(EPP-HungarianPress)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések