ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Meteorológiai radarállomás épül Szentes közelében

A veszélyes időjárási folyamatok előrejelzését segítő meteorológiai radarállomás épül uniós támogatással Szentes közelében, Lapistón – jelentette be Illés Zoltán, a Vidékfejlesztési Minisztérium környezetügyért felelős államtitkára kedden az alföldi városban.
Létrehozva: 2013. március 12., 12:07 | Utoljára frissítve: 2013. március 19., 10:05
nyomtat küld

A rendkívüli időjárási események minden embert érintenek, ezért az állam kötelessége tenni a megelőzés érdekében – mondta a politikus a beruházás alapkőletételét követő tájékoztatón.
   
A most induló beruházással olyan, az egész országot lefedő, egységes radarhálózat jön létre, amely megfelel a jelen kihívásainak, segítséget nyújt a napjainkban gyakran előforduló veszélyes időjárási helyzetek előrejelzésében, a viharok okozta károk megelőzésében – tudatta az államtitkár.
   
Horváth Gyula, az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) megfigyelési osztályának vezetője kifejtette, az utóbbi években egyre gyakrabban alakulnak ki felhőszakadások, pusztító jégverések. A rendkívüli időjárási események elleni védekezés és a helyreállítás költségei az elmúlt tíz évben Magyarországon meghaladták a 150 milliárd forintot.
   
A heves időjárási események megfigyelésének, előrejelzésének elengedhetetlen eszközei az időjárási radarok. A jelenleg három – Keszthely és Nyíregyháza közeli, valamint budapesti – állomásból álló országos időjárási radarhálózat alapvetően a csapadékesemények megfigyelését, intenzitásuk mérését és az események időbeli nyomon követését végzi. A csapadék nagy felbontású területi és időbeli eloszlásának meghatározása elengedhetetlen a heves időjárási eseményeknél – zivatarok, jégeső –, az élet és vagyonvédelmi riasztásoknál. A pontos méréshez szükséges, hogy a lefedett terület ne legyen 100-120 kilométernél távolabb a radarállomástól, ezért van szükség az OMSZ időjárási radarhálózatának bővítésére a Dél-Alföldön – tudatta a szakember.
   
A 757 millió forint költségvetésű projekt részeként – amely költségének 85 százalékát uniós támogatás fedezi – a vidéki radarállomásokon és tizenegy meteorológiai főállomáson összesen tizennégy "cseppspektrum" mérőberendezést is elhelyeznek, amelyek kiegészítő információkat nyújtanak a radarhálózat adatainak kalibrálásához, a csapadékmérés pontosabbá tételéhez. A tervek szerint 2014 végére fejeződnek be a munkák, az új radar 2015-ben áll üzembe – közölte az osztályvezető.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések