ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Magyarország dinamikusan fejlődő kapcsolatrendszer kialakítására törekszik ázsiai partnereivel"

Budapesten került sor a magyar-pakisztáni külügyi konzultációk harmadik fordulójára, amelyen megerősítették a két ország közötti partnerség kiszélesítésére vonatkozó kölcsönös szándékot - olvasható a Külügyminisztérium pénteki közleményében.
Létrehozva: 2013. március 29., 14:23
nyomtat küld

Takács Szabolcs, a Külügyminisztérium globális ügyekért felelős helyettes államtitkára 2013. március 27-én megbeszélést folytatott Budapesten Ayesha Riyaz asszonnyal, a pakisztáni külügyminisztérium európai kapcsolatokért felelős helyettes államtitkárával. A pakisztáni külügyi vezetőt fogadta Sztáray Péter,  helyettes államtitkár, a Külügyminisztérium politikai igazgatója. A megbeszéléseken áttekintették a kétoldalú kapcsolatok aktuális ügyeit és eszmecserét folytattak a fontosabb nemzetközi kérdésekről, mindenekelőtt az afganisztáni helyzetről és a nemzetközi erők 2014-es kivonásának következményeiről.

Takács Szabolcs hangsúlyozta, a magyar Kormány külpolitikai törekvéseiben, a "globális nyitás" részeként, kiemelt szerepet tölt be az ázsiai és csendes-óceáni térség irányában megfogalmazott "Keleti Nyitás" stratégiája. Magyarország dinamikusan fejlődő kapcsolatrendszer kialakítására törekszik ázsiai partnereivel, köztük Pakisztánnal, a kétoldalú együttműködés fejlesztése iránti kölcsönös érdekek, valamint korunk globális kihívásaival szembeni közös erőfeszítéseink mentén. Törekszünk a rendszeres felső szintű politikai érintkezések folyamatosságának fenntartására, várjuk a májusi választások után felálló új pakisztáni kormány külügyminiszterének látogatását.

Hangsúlyozta, kétoldalú kapcsolataink sikerterülete a gazdasági együttműködés. Pakisztán megbízható és stabil gazdasági partnerünk, a magyar kőolaj- és földgázipari befektetések legfontosabb célországa az ázsiai térségben. Az 50 millió USD körüli kereskedelmi forgalommal ugyanakkor nem lehetünk elégedettek, a kétoldalú árucsere volumene elmarad a potenciális lehetőségektől, ezért kölcsönös erőfeszítésekre van szükség annak bővítése érdekében.
Pakisztáni részről elismeréssel szóltak a két ország gazdasági kapcsolatainak ígéretes fejlődéséről, kiemelve a MOL tevékenységét, amely az ország olaj- és gázipari szektorának egyik meghatározó szereplőjévé, jelentős munkahelyteremtő és foglalkoztató céggé vált az elmúlt években. Külön köszönetet mondtak Magyarország és a MOL humanitárius segítségnyújtásáért a közlemúlt természeti katasztrófáit követően.

Egyetértettek magyar partnereikkel, hogy a kapcsolatok fejlesztésében további jelentős potenciál rejlik, a vízgazdálkodás, a mezőgazdaság és élelmiszeripar, valamint az infrastruktúra-fejlesztés terén számos lehetőség kínálkozik a magyar vállalatoknak. Pakisztán 180 milliós piaca a magyar termékek és technológiák vonzó célországává válhat. Ösztönzik az üzleti szereplők és a gazdasági-kereskedelmi kamarák közötti közvetlen kapcsolatfelvételt. Pakisztán növelni szándékozik a magyar felsőoktatásban tanuló diákjai számát is.

Ayesha Riyaz hangsúlyozta, Pakisztán történelmének fontos szakaszát éli, a májusi parlamenti választásokkal az ország első olyan demokratikusan választott, polgári kormányának mandátuma jár le, amely a teljes kormányzati ciklusát kitöltötte. Kiemelt cél az ország demokratikus intézményrendszerének megerősítése, várják az EU választási megfigyelő misszióját, amelynek részeként magyar választási megfigyelők is érkeznek Pakisztánba.

Pakisztán biztonsági helyzete szempontjából meghatározó a régió stabilitása, amelynek érdekében az iszlámábádi kormány jelentős erőfeszítéseket tesz. Elkötelezettek az indiai-pakisztáni békefolyamat továbbvitele mellett, egyúttal készek szerepet vállalni Afganisztán stabilizációjában a nemzetközi erők 2014-es kivonulását követően is. Elismeréssel tekintenek Magyarország afganisztáni szerepvállalására. Meggyőződésük, hogy a megbékélési és átalakulási folyamatban az afganisztáni kormánynak kell vezető szerepet vállalni, különös figyelemmel az ország minden közösségének bevonására.

(MTI/OS-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések