ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Szatmáry: A kormány fontos partnerként tekint Mexikóra

A magyar-mexikói üzleti kapcsolatok élénkítése a kormány célja, és az, hogy a két ország kereskedelmében a hazai kis- és közepes vállalkozások (kkv-k) minél nagyobb részesedéssel vegyenek részt - tudatta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kedden az MTI-vel.
Létrehozva: 2013. április 9., 18:16
nyomtat küld

Az NGM annak kapcsán közölte ezt, hogy Szatmáry Kristóf, a tárca gazdaságszabályozásért felelős államtitkára Juan Manuel Gómez Robledo mexikói külügyminiszter-helyettest fogadta.
   
Szatmáry Kristóf - mint a Mexikói-Magyar Gazdasági Együttműködési Vegyes Bizottság (GVB) magyar társelnöke - a találkozón kifejtette, hogy a kormány kiemelt figyelmet fordít a latin-amerikai országokkal való gazdasági kapcsolatok továbbfejlesztésére, így fontos partnerként tekint Mexikóra is.
   
A kormány által kidolgozott külgazdasági stratégia egyik fő célkitűzése a magyar vállalkozások nemzetközi piacokon való térnyerésének támogatása, a magyar gazdaság exportteljesítményének további bővítése.
   
Magyarország kereskedelmi partnerországai rangsorában 2012-ben Mexikó export szempontjából a 28. helyen, import szempontjából pedig a 30. helyen állt - olvasható a közleményben. Az elmúlt években a kétoldalú kereskedelmi forgalmat tekintve Mexikó az első számú kereskedelmi partnere volt Magyarországnak Latin-Amerikában, export tekintetében a latin-amerikai térséggel folyatott áruforgalomnak pedig csaknem fele irányul Mexikóba.
   
A kormány célja, hogy a magyar kis- és középvállalkozások a két ország kereskedelmében egyre nagyobb részesedéssel vegyenek részt, és a tanácskozás eredményeként e törekvés támogatását a mexikói fél is megerősítette - hangsúlyozza az NGM.
   
A megbeszélésen a kétoldalú gazdasági kapcsolatok fejlesztési irányvonalát tekintve a főbb kitörési pontokat is meghatározták, többek között a tudományos és technológiai együttműködés, a mezőgazdaság, az élelmiszeripar, az autóipar, az orvosi műszerek, valamint az energetika területén.
   
A kétoldalú kereskedelmi kapcsolatok fejlesztésének jegyében idén ősszel lesz a Mexikói-Magyar GVB következő ülése, amelynek kísérőrendezvényeként üzleti és befektetési fórumot is rendeznek.
   
Az üzleti fórum lehetőséget teremt a hazai kis- és középvállalkozások számára exporttevékenységük fokozására, üzleti kapcsolataik erősítésére, együttműködés kialakítására mexikói cégekkel - áll a közleményben.
   
Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára szintén Juan Manuel Gómez Robledóval kedden; a találkozón a Magyarország és Mexikó közötti kereskedelmi forgalom növelése is szóba került.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések