ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Szoros barátság alakult ki hazánk és Kína közt"

A magyar-kínai kapcsolatok már nem csupán a protokolláris keretekre szorítkoznak, a gazdasági és kulturális együttműködésen túl szoros barátság is összeköti a két országot – hangsúlyozta Navracsics Tibor miniszterelnök–helyettes szerdán a magyar és kínai önkormányzatok partnerségi konferenciájának megnyitóján, a gödöllői királyi kastélyban.
Létrehozva: 2013. április 24., 11:58 | Utoljára frissítve: 2013. április 24., 13:29
nyomtat küld

A második alkalommal megrendezett tanácskozáson - amelyre 170 kínai és 240 magyar önkormányzati vezető, illetve üzletember regisztráltatta magát - a közigazgatási és igazságügyi miniszter egyebek mellett azt mondta: az együttműködés mélyülését, sikerességét jelzi, hogy az első, 2008-as hasonló rendezvényre kínai részről csupán feleennyien jöttek el, míg a magyar önkormányzatoktól a most megjelenteknek mindössze egyharmada képviseltette magát. Ez a felfokozott érdeklődés részben az évek során kialakult személyes kapcsolatoknak tudható be - tette hozzá Navracsics Tibor.
   
A miniszterelnök-helyettes fontosnak és hasznosnak nevezte az eddig létrejött  kínai-magyar testvérvárosi megállapodásokat, melyeknek kiszélesítéséről is véleményt cserélhetnek az érintett települések jelenlévő képviselői a délutáni konzultációkon. A tanácskozáson ezen kívül hangsúlyos szerepet kapnak majd például a közigazgatási- és gazdaságfejlesztési, illetve a turizmus fellendítésével összefüggő témák is - utalt a konferencia céljaira a miniszterelnök-helyettes.
   
A kínai és a magyar nép múltjában, illetve természetében meglévő azonosságokról beszélt köszöntőjében Li Csien-ping, a tanácskozás egyik szervezőjének, a Kínai Külföldi Baráti Társaságok Szövetségének alelnöke. Olyan "feltaláló" népek kapcsolatépítéséről van szó, melyek külön-külön megvívták már a maguk harcát, s kultúrájukban is sok a közös pont - fogalmazta meg az együttműködés gyökereit az alelnök.
   
Biró Marcell, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) közigazgatási államtitkára szerint sem a tudatlanság, sem pedig a nyelvi, megértési nehézség nem lehet akadálya az egymás felé nyitásnak, amihez jó alap a kínai és a magyar önkormányzatok között már meglévő számos kapcsolódási pont. A szerdai tanácskozás hat témája közül a jó állammal, az oktatással, a gazdasággal, illetve a mezőgazdasággal összefüggő eszmecserét emelte ki az államtitkár. Mivel idén októberben Magyarország ad otthont az ENSZ Víz Világtalálkozójának, a délutáni szekcióülésen vízügyi- és környezetvédelmi kérdések is terítékre kerülnek - közölte Biró Marcell.
   
Hsziao Csien, a Kínai Népköztársaság nagykövete köszöntőjében hangsúlyozta: Magyarország 63 évvel ezelőtt épített ki kapcsolatot Kínával. Azóta a partneri viszony elmélyült, számos magas szintű látogatással színesedett, gazdagodott, miközben 23 testvérvárosi kapcsolat jött létre. A két ország közötti kereskedelemi forgalom fellendülése is jelzi, hogy Magyarország Kína egyik legfontosabb partnerévé vált - hangsúlyozta a nagykövet.

(MTI - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések