ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Erősíteni kell a tagországok közötti kooperációt

Az uniós fejlesztési együttműködésről tartott kétnapos tanácskozást a Balti Közgyűlés Rigában, a fórumon Hörcsik Richárd, a magyar Országgyűlés európai ügyekkel foglalkozó bizottságának elnöke ismertette a visegrádi országok tapasztalatait.
Létrehozva: 2013. május 10., 14:11
nyomtat küld

A politikus pénteken az MTI-nek telefonon elmondta, hogy a konferencián az EU fejlesztési politikájáról, a különböző térségek együttműködési lehetőségeiről és hatékonyságának növeléséről tárgyaltak. Az unióban a válság hatására csökkent a fejlesztésre fordítható pénzek összege. Ebben a helyzetben erősíteni kell a tagországok közötti kooperációt, hogy elérjék a kitűzött célokat, egyebek között a szegénység visszaszorítását.
   
A fórumon Andris Piebalgs uniós fejlesztési biztos hangsúlyozta, hogy fejlesztés nélkül nincs béke, nem tartható fenn az adott országban a társadalmi rend és környezet. Szólt arról az ellentmondásról is, hogy az unióba illegális bevándorlók tartanak, miközben az egyes EU-országokban 20 százalékos a munkanélküliség aránya. Felvetette, miképpen lehet a bevándorlók tömegeit hazájukban tartani, megelőzendő az illegális migrációt. Úgy vélekedett, hogy ezt többek között a demokratizálódás, az oktatás és az egészügy fejlesztésének segítségével lehet elérni. A találkozón tapasztalható volt, hogy miközben az EU az afrikai, és Magreb-országokra összpontosítaná fejlesztéseit, addig a balti államok azt a szomszédos országokra, Fehéroroszországra, Moldovára és Ukrajnára irányítanák.
   
Hörcsik Richárd a visegrádi országok álláspontját ismertetve arról beszélt, hogy térségünk államai azoknak a tapasztalatoknak az átadásával kíván hozzájárulni a fejlesztésekhez, amelyeket az 1990-es évekbeli rendszerváltozás, a piacgazdaság, a parlamenti demokrácia megteremtése során szereztek. Fő szempontja a fejlesztésnek a régióban is a szegénység visszaszorítása. Magyarország egyben kiemelt szerepet tulajdonít a vízpolitikának, mert a jövőben nagyon jelentős szerepet játszik majd az ivóvíz-szolgáltatás, a szennyvízkezelés, az integrált vízgazdálkodás, valamint a nemzetközi vízügyi együttműködés. Ezeknek a problémáknak a megvalósításában Magyarország vezető szerephez kíván jutni. Ennek egyik állomása az lesz, hogy idén októberen Budapesten rendezik a Víz Világtalálkozóját - hangoztatta Hörcsik Richárd.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések