ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Magyar-grúz gazdasági vegyes bizottság jön létre

Gazdasági vegyes bizottság jön létre Magyarország és Grúzia között, a bizottság várhatóan még az idén megtartja első ülését - mondta Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár keddi sajtótájékoztatóján.
Létrehozva: 2013. május 14., 13:45 | Utoljára frissítve: 2013. május 14., 14:11
nyomtat küld

Az államtitkár gazdasági együttműködési egyezményt írt alá Maia Pandzsikidze grúz külügyminiszterrel az Országházban. Az aláírás utáni sajtótájékoztatón az államtitkár kiemelte: a vegyes bizottságok általában kiváló keretet adnak a kétoldalú kapcsolatok szorosabbra fűzéséhez. Azt mondta, a kormány a keleti nyitás külügyi és külgazdasági stratégia alapján dolgozik, ennek egyik legfontosabb pillére a kapcsolatok szorosabbra fűzése a kaukázusi köztársaságokkal. Ezen országok piaci struktúrája és a magyar gazdaság struktúrája lefedik egymást, ezért eredményes lehet az együttműködésük - magyarázta.
   
Szijjártó Péter hangsúlyozta: Grúzia hagyományosan jó partnere Magyarországnak, kapcsolataik problémamentesek. Magyarország mindig is támogatta az ország euroatlanti integrációját, álláspontja szerint az EU keleti partnerségi kezdeményezésében országspecifikus programokra van szükség, hogy ezek országok minél gyorsabban közeledhessenek az unióhoz - közölte. (Az EU 2009-ben indította a keleti partnerségi kezdeményezést, hogy szorosabbra fűzze kapcsolatait Örményországgal, Azerbajdzsánnal, Grúziával, Moldovával, Ukrajnával és Fehéroroszországgal.)
   
Az államtitkár elmondta, hogy a Magyarország és Grúzia gazdasági kapcsolatai folyamatosan bővülnek: 2011-ben elérték a 2008-as válság előtti értéket. Tavaly 50 millió dollárt tett ki a kereskedelmi forgalom, és ezt tovább akarják emelni. Az együttműködés fontos területei között említette a közlekedési és energiaügyi infrastruktúra fejlesztését, a mezőgazdaságot, a vízgazdálkodást és a vasútvállalatok kooperációját. Megjegyezte: 25 grúz vállalat működik Magyarországon, és két magyar gyógyszergyár van jelen Grúziában.
   
Maia Pandzsikidze hangsúlyozta: a megállapodás fontos lépést jelent a Magyarország és Grúzia együttműködésének erősítésében. A magyar-grúz kapcsolatok kiválóak, Grúzia baráti országként tekint Magyarországra - mondta. Úgy látja, Magyarország és Grúzia kölcsönösen megértik egymást, és remélhetőleg sikerül minél inkább kihasználniuk a kétoldalú kapcsolatokban rejlő lehetőségeket. A grúz politikus kiemelte, hogy a tavaly októberben hivatalba lépett tbiliszi kormány elkötelezett az euroatlanti integráció mellett, és üdvözölte, hogy Magyarország támogatja országa euroatlanti ambícióit.
   
Az eseményen Maia Pandzsikidze turisztikai megállapodást is aláírt Horváth Viktória turizmusért felelős helyettes államtitkárral. A grúz külügyminiszter hétfőn érkezett Budapestre, és találkozott magyar kollégájával, Martonyi Jánossal.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések