ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Magyar-szlovák csúcstalálkozó lesz júliusban Budapesten

Magyar-szlovák kormánycsúcstalálkozó lesz Budapesten július 2-án - mondta Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár az MTI-nek, szerdai pozsonyi tárgyalásait követően.
Létrehozva: 2013. május 15., 15:20 | Utoljára frissítve: 2013. május 15., 15:42
nyomtat küld

Az államtitkár közölte: a találkozón a két miniszterelnök mellett, a két kormány legfontosabb miniszterei vesznek részt. A találkozón tárgyalnak a magyar-szlovák határkeresztező fejlesztések programjáról, valamint együttműködési megállapodást ír alá a magyar és a szlovák befektetés-ösztönzési hatóság, mert szeretnék szorosabbra fűzni a két országban az autóipari beszállító kis- és közepes vállalkozások együttműködését - tette hozzá.
    
Közölte azt is: a találkozón napirenden lesz a V4-ek együttműködése, az Európai Unió előtt álló kihívásokra adandó közös válasz és az EU-bővítésének további támogatása is.
    
Szijjártó Péter szerdán Pozsonyban tárgyalt Peter Javorčik külügyminisztériumi államtitkárral, találkozott Miroslav Lajčák miniszterelnök-helyettes, külügyminiszterrel, Tomáš Malatinsky szlovák gazdasági miniszterrel és Ľubomír Vážny beruházásokért felelős miniszterelnök-helyettessel.
    
A határátkelőkkel kapcsolatban Szijjártó Péter elmondta: Magyarország azt javasolta a szlovák félnek, hogy a 60 határkeresztező útépítési projektet indítsanak meg a 2014 és a 2020 közötti Európai Uniós költségvetési periódusban. Ebből 43 új határátkelő út építése és 14 jelenlegi határátkelő felújítása szerepel, valamint 3 kiemelt projekt, az M15-ös és az M2-es utak gyorsforgalmi úttá tétele, és a komáromi új közúti híd felépítése. Az államtitkár ismertetése szerint ezek összköltsége a három kiemelt projektet kivéve, 170 millió euró, amit uniós forrásokból finanszíroznak.
    
Felhívta a figyelmet arra, hogy a 700 kilométeres magyar-szlovák határ az egyik leghosszabb határszakasz Európában, hosszabb, mint a német-francia vagy a spanyol-francia határ, és jelenleg 28 közúti határátkelési lehetőség van a két ország között.
    
Közölte azt is: megállapodtak abban, hogy a magyar és a szlovák gázvezetékrendszert összekötő interkonnektor építkezése az előre magadott határidők szerint zajlik, vagyis 2014-ben lesz a tesztüzem, 2015-ben pedig megtörténik a kereskedelmi forgalomba állítás. Emellett az államtitkár közlése szerint a szlovák fél felvetésére tárgyalnak a villamosvezetékrendszer összekötéséről is.
    
Szijjártó Péter elmondta: megegyeztek arról is, hogy Magyarország segítséget nyújt Szlovákia 2016-os úniós elnökségi felkészülésében.
    
Az államtitkár kiemelte, hogy tavaly 8,8 milliárd euróval rekordot döntött a magyar-szlovák kétoldalú külkereskedelem, amivel Szlovákia Magyarország negyedik legfontosabb külkereskedelmi partnere lett.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések