ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Cséfalvay: Erős fejlesztéspolitikára van szükség

A tartós növekedés megteremtése a válságkezelés egyik fontos pillére, ehhez erős fejlesztéspolitikára van szükség, amit a kutatáshoz, a fejlesztéshez és az innovációhoz kötődő befektetésekre való összpontosítással lehet megvalósítani - mondta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságstratégiáért felelős államtitkára a Duna-régióra vonatkozó uniós stratégiával foglalkozó szakmai találkozón, csütörtökön Pozsonyban.
Létrehozva: 2013. május 16., 16:55
nyomtat küld

 Az EU a Duna régiót érintő stratégiájának tudományos támogatása című konferenciára az Európai Unió közös kutatóközpontja (JRC) és a szlovák kormány szervezésében került sor.
    
A magas szintű találkozó - amelyen Robert Fico szlovák miniszterelnök és Maros Sefcovic, az Európai Bizottság szlovák alelnöke is részt vett - központi témája az volt, hogy az EU közös kutatási központja milyen eszközökkel tudja segíteni a Duna-stratégiát, amely a régió gazdasági fejlődésének elősegítését célzó kezdeményezés.
    
Cséfalvay Zoltán a találkozón tartott előadását követően az MTI-nek elmondta: a kutatási központ által kezdeményezett program egyik lényeges pontja egy olyan közös adatbázis létrehozása a Duna-régióról, amely a jövőben az európai és nemzeti szintű döntéshozók számára egyaránt fontos támpontként szolgálhat. Hozzátette: ez azért is fontos, mert az unió közös kutatóközpontja is csak a programban részt vevő kutatóintézetekkel együtt rendelkezik azzal a tudásállománnyal, amelyre a programban felölelt átfogó témák kezeléséhez szükség van.
    
A gazdaságstratégiáért felelős államtitkár a találkozón elmondott előadásában hangoztatta: Európa a válság kezdete óta különböző válságkezelési eszközökkel próbálkozott, ám bebizonyosodott, hogy a sikeres válságkezelésnek három pillérre kell épülnie. Ezek a következők: a pénzügyi stabilitás és konszolidáció, a versenyképességet célzó reformok, valamint a tartós növekedés megteremtése.
    
"Magyarországon az első két lépés már megvalósult, ahhoz, pedig, hogy a növekedés - amelynek jelei már látszanak - tartós legyen, erős fejlesztéspolitikára van szükség" - hangsúlyozta Cséfalvay Zoltán. Rámutatott: ezt úgy lehet megvalósítani, hogy Magyarország egyes térségeinek előnyeit kihasználva a kutatáshoz, a fejlesztéshez és az innovációhoz kötődő befektetésekre kell összpontosítani.
    
Leszögezte: éppen ezért a Duna-stratégiának és a hasonló együttműködéseknek szerepet kell kapniuk a 2014 és 2020 közötti európai uniós források megtervezésénél is. Hozzátette: Magyarország a 2014 és 2020 között hozzáférhető uniós források legkevesebb 6 százalékát kutatás-fejlesztésre és innovációra kívánja fordítani.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések