ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"A nemzet életének legfontosabb feltétele a szabadság"

A honvédelem napján  nemzeti emlékhellyé avatták a Budai Várnegyedet, az ezt jelképező oszlopot a Szentháromság téren kedden Hende Csaba honvédelmi miniszter és Nagy Gábor Tamás, Budavár polgármestere leplezte le.
Létrehozva: 2013. május 21., 11:04
nyomtat küld

Hende Csaba avatóbeszédében arról beszélt, az oszlopra tekintve mindenki emlékezzen a Buda várát visszafoglaló hősökre és arra a kegyetlen harcra, "amely végül visszaadta az ősi fővárost a nemzet birtokába, a szabadságra, a szabadságban való összetartozásunkra". Kiemelte, az 1848-as honvédsereg sikeresen szolgálta a szabadság ügyét. "Néhány egészen egyedülálló hadjáratban két vállra fektette a Habsburg Monarchia kitűnő hadseregét, s mindezek megkoronázásaként újra kitűzte a nemzet zászlaját, a királyi város, Buda tornyaira" - fogalmazott.
   
A nemzet életének legfontosabb feltétele a szabadság, amelyet csak közösen biztosíthatunk egymásnak - hangsúlyozta a miniszter, hozzátéve: "nem fogadhatjuk el, hogy rólunk, nélkülünk, mások döntsenek". A Magyar Honvédség azokkal az eszközökkel és lehetőségekkel, amelyet számára a nemzet biztosít, a nap minden órájában - Magyarországon és a világ bármely pontján, ahová a nemzeti érdek védelme szólítja - kész a nemzet és a szabadság védelmére - mondta Hende Csaba.
   
Az ünnepségen részt vett Boross Péter volt miniszterelnök a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság elnöke, valamint számos magas rangú katonai tiszt és a Köztársasági Elnöki Hivatal képviselője.
   
Az emlékhelyekről szóló jogszabályok alapján a Miniszterelnökség keretein belül működő Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság jelöli ki a nemzeti emlékhelyeket. Ezek olyan Magyarország történelmében meghatározó jelentőséggel bíró helyszínek, amelyek a magyar, illetve a magyar nép és az ország területén élő nemzetiségek összetartozását erősítik. Identitásképző jellegüknél fogva a nemzet önképében kiemelkedő fontossággal bírnak, továbbá országos jelentőségű állami megemlékezés színhelyei.  Immár 11 nemzeti emlékhelye van az országnak: Budapesten a Várnegyed mellett a Hősök tere, a Magyar Nemzeti Múzeum és a Rákoskeresztúri Újköztemető 298-as, 300-as és 301-es parcellája és a kiemelt nemzeti emlékhelynek nyilvánított Kossuth Lajos tér, Debrecenben a Református Nagytemplom és Kollégium, Mohács Történelmi Emlékhelye, Ópusztaszeren a Történelmi Emlékpark, a Pákozdi Katonai Emlékhely, Székesfehérváron a Romkert, Somogyvár-Kupavár.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések