ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Varga: Magyarország a saját lábára állt

A legfontosabb számaink határozottan abba az irányba mutatnak, hogy Magyarország ellen megszüntethető a túlzottdeficit-eljárás, hiszen az adósságállományuk kisebb, az államháztartási deficit pedig tavaly, tavalyelőtt is az előírt három százalékos küszöb alatt volt, és 2013-ban, 2014-ben is ezen a pályán marad a magyar gazdaság – jelentette ki Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az M1 Ma reggel című műsorában.
Létrehozva: 2013. június 5., 09:18 | Utoljára frissítve: 2013. június 5., 09:43
nyomtat küld

Kérdésre válaszolva elmondta: olyan ország nem létezik, melynek a gazdaságpolitikájának minden eleme illeszkedik az uniós ajánlásokhoz. Azokban az országokban - Spanyolország, Görögország, Ciprus, Magyarország -, ahol az elmúlt időszakban bajok voltak, és az Európai Unió, valamint az IMF megpróbált segíteni, nem tudtak kikerülni a válságból, újabb és újabb segélycsomagra szorultak, ráadásul az emberek teljesen elégedetlenek azzal, ami az adott országban történik. Ehhez képest az a magyar modell, amit mi választottunk, miszerint a közteherviselés legyen arányosabb, és abban bizonyos szektorok vállaljanak nagyobb részt, egy járhatóbb útnak bizonyult. Magyarországnak 2008 óta nem volt szüksége újabb segítségre, úgy tudott a lábára állni, hogy közben a mutatói javultak, s közben a társadalmi kohézió végig megmaradt – érvelt Varga Mihály.

Hangsúlyozta: Magyarországon nincsenek több százezren az utcán, nem borogatnak és gyújtanak fel autókat. Ez egy nagyon fontos értéke az országnak. Be tudtuk bizonyítani, egy konszolidációt meg lehet csinálni úgy is, hogy közben a béreket, a nyugdíjakat szinten tartjuk. Sőt, 5,2 százalékos nyugdíjnövekedés van ebben az évben, miközben az infláció 1,7 százalék volt áprilisban – mondta a nemzetgazdasági miniszter.

Beszélt arról is: a legnagyobb problémának azt látja, hogy 2002 és 2008 között, amikor konjunktúra volt Európában, és volt olyan ország a szomszédban, mely 8-10 százalékkal növekedett, Magyarország egy eladósodási pályán maradt. 2002 után nem tudott az a gazdaságpolitika folytatódni, ami 6 százalékos növekedést produkált, ehelyett leült a magyar gazdaság, az 53 százalékos államadóssági arány 80 százalék fölé emelkedett 2010-re, innen kellett visszajönni. A konszolidáció révén ez elkezdett csökkenni, az államháztartási hiány pedig 3 százalék alatt van. Végre addig nyújtózkodunk, ameddig a takarónk ér - fogalmazott Varga Mihály.

(hirado.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések