ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Szócska: A patika nem csupán árusítópont

Szócska Miklós szerint a patika nem egyszerű árusítópont, hanem egy olyan népegészségügyi találkozóhely, ahol kiteljesedhet a gyógyszerészeknek az ellátásban, a népegészségügyi mozgósításban vállalt szerepük.
Létrehozva: 2013. június 5., 12:47 | Utoljára frissítve: 2013. június 5., 14:14
nyomtat küld

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára szerdán Jászárokszálláson, a X. országos patikanapok központi megnyitóján úgy fogalmazott: egy évben hatvanmillió találkozás zajlik a patikákban betegek és gyógyszerészek között, így "hatvanmillió esélyünk van arra, hogy valamilyen népegészségügyi üzenetet továbbítsunk a lakosságnak".
    
Szócska Miklós a hazai gyógyszerellátásról szólva hangsúlyozta, hogy biztonságos, gazdasági érdekektől mentes és a beteg javát szolgáló ellátást igyekeznek biztosítani. Ezt a célt tartották szem előtt a támogatási rendszer kialakításakor is. Ennek köszönhetően tavaly hét és fél milliárd forinttal csökkentek a lakosság anyagi terhei a közfinanszírozott gyógyszerek esetében, "miközben a gazdasági világválság tombol körülöttünk" - tette hozzá.
    
Az idei patikanapok egyik kiemelt témája, a dohányzás károsító hatása kapcsán az államtitkár emlékeztetett arra, hogy a nemdohányzók védelméről szóló törvény előkészítésekor rengeteg tévhittel találkoztak. Mint felidézte, sokszor elhangzott például az, hogy a dohányzás megtiltása esetén mi lesz a vendéglátóiparral vagy a szállodákkal.
    
Ma már egyértelműen kimutatható, hogy a dohányzáson minden ország veszít, és egy évvel a jogszabály bevezetése után a lakosság 90 százaléka, és a dohányosok kétharmada is támogatja a törvényt - mondta, hozzátéve, hogy "fellélegezhettünk, a vendéglátóhelyeken 90 százalékkal csökkent a légszennyezettség".
    
Kovács Gábor professzor, az Országos Korányi Tbc és Pulmonológiai Intézet főigazgatója arról beszélt, hogy a kormányzat a jogi szabályozáson túl támogatja a dohányzásról való aktív leszokást is. Ezen a téren hasznos lehet a tüdőgyógyászok és gyógyszerészek "egymásra találása", hiszen egy-egy kisebb településen a gyógyszerész véleménye, hozzáállása meghatározó - mondta.
    
A tüdőgyógyász professzor bejelentette: szerdán valamennyi gyógyszertárba eljuttatták azokat az ismertető írásos anyagokat, amelyek a gyógyszerészek aktív közreműködésével segítséget nyújtanak mindazoknak, akik úgy határoznak, felhagynak a dohányzással.
    
A Magyar Gyógyszerészi Kamara közlése szerint a kamara csatlakozott az egészségügyért felelős államtitkárság és a dohányzásleszokás-támogatási módszertani központ programjához. Ennek része a gyógyszerészek szakmai felkészítése, a gyógyszertárak megfelelő szakmai és promóciós anyagokkal való ellátása.
    
A patikanapokon, az elmúlt évi kezdeményezést folytatva, a patikamúzeumok nyílt nap keretében várják a vendégeket, látogatókat.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések