ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A javaslat semmilyen konkrét kritikát nem tartalmaz

Gyopáros Alpár, a magyar delegáció vezetője hangsúlyozta, hogy a magyar Alaptörvény teljes összhangban áll az európai emberi jogi és alapvető szabadságokról szóló alapértékeivel, a svéd javaslat pedig semmilyen konkrét kritikát nem tartalmaz, mindössze sommás állásfoglalás valami mellett, amely ráadásul nem tükrözi a jelentés szellemiségét.
Létrehozva: 2013. július 1., 17:53 | Utoljára frissítve: 2013. július 1., 17:54
nyomtat küld

A napokban tartja parlamenti közgyűlését Isztambulban az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ). Az EBESZ emberi jogi bizottságának jelentéséhez a svéd liberális párt delegáltja nyújtott be javaslatot, amelynek értelmében a bizottságnak Magyarországot kellett volna elmarasztalnia a vallás-, gyülekezési- és szólásszabadság, illetve az igazságügyi rendszer tekintetében.

Gyopáros Alpár (Fidesz), a magyar delegáció vezetője hangsúlyozta, hogy a magyar Alaptörvény teljes összhangban áll az európai emberi jogi és alapvető szabadságokról szóló alapértékeivel, a svéd javaslat pedig semmilyen konkrét kritikát nem tartalmaz, mindössze sommás állásfoglalás valami mellett, amely ráadásul nem tükrözi a jelentés szellemiségét.

A jelentéstervezet készítője, az ír konzervatív szenátor, James Walsh kiemelte: olvasta a magyar Alaptörvényt, amely többek között olyan fontos értékek mellett kötelezte el magát, mint a családok előtérbe helyezése.

Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az Európai Uniónak elsősorban a gazdasági problémákra kellene reflektálnia, ahogyan azt Magyarország is teszi, nem pedig ideológiai jellegű kritikákat megfogalmaznia az egyes tagállamokkal szemben.

A bizottság elfogadta a magyar álláspontot, többek között az amerikai delegáció támogatásával (külön támogatását fejezte ki Christopher H. Smith republikánus képviselő, az amerikai Helsinki Bizottság társelnöke), és elutasította a svéd liberálisok javaslatát, amelyet ugyanakkor támogatott a szocialista Harangozó Gábor.

(Fidesz-frakció)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések