ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Hajtóvadászat Magyarország ellen

Szinte biztos, hogy a kommunista, szocialista, liberális és zöld frakció ezúttal is összeáll, így ennek a többségnek a szavazataival elfogadja majd az EP a Tavares-jelentést. Ez persze nem változtat azon a tényen, hogy a Tavaresék által leírt állítások igazságtalanok és elfogadhatatlanok — mondta a Demokratának Gál Kinga fideszes európai parlamenti képviselő.
Létrehozva: 2013. július 3., 09:05
nyomtat küld

— Az Európa Tanács parlamenti köz-gyűlésének múlt heti határozata szerint nem indul monitoring eljárás hazánk ellen, ugyanakkor döntöttek arról is, hogy „szoros figyelemmel követik” a magyarországi helyzetet. Hogyan értékeli a határozatot?

— Igazságtalan, megalapozatlan és elfogadhatatlan lett volna a monitoring eljárás elindítása, úgyhogy azt gondolom, ez összességében pozitív és bölcs döntés volt. Akár az Európa Tanács parlamenti közgyűlésében folyó vitáról, akár az európai parlamenti vitáról beszélünk, ezeket úgy foglalhatjuk össze: az a kérdés, hogy a józan ész képes-e felülkerekedni a politikai hisztérián. A Magyarországgal szemben megfogalmazott vádaknak nincs semmiféle alapjuk, egyszerűen azt gondolják, hogy ha ezeket a rágalmakat sokszor, sokaktól hallják az emberek, akkor majd elhiszik. A mi küzdelmünk arról szól, hogy pontról pontra igyekszünk bebizonyítani, ezen megállapítások mögött milyen ferdítés, tévedés, hazugság van, s szeretnénk minél többeket meggyőzni, hogy ne a szocialisták és a liberálisok által kialakított politikai hangulat, hanem a tények alapján döntsenek.

Ezek szerint ezt az ET-határozatot jó előjelnek tekinti a Tavares-jelentés lapzártánk utáni, keddi európai parlamenti vitája előtt?

— Igen, ez fontos lépcsőfok ebben a küzdelemben. Ha az elmúlt időszak történéseit nézzük, egyrészt kilenc év után kikerültünk a túlzottdeficit-eljárás alól, másrészt nem indult monitoring eljárás Magyarország ellen, emellett pedig a kormány jó néhányszor bizonyította, hogy konstruktív párbeszédre törekszik az unióval és más nemzetközi szervezetekkel. Nos, mindezek alapján elvben nem születhetne más határozat, mint a Tavares-jelentés leszavazása. Csakhogy sajnos azt is láthatjuk, hogy mindez nem más, mint a kommunista, szocialista, zöld és liberális frakciók hajtóvadászata hazánk ellen, így valószínűleg e héten politikai döntés születik majd az Európai Parlamentben, és a többség meg fogja szavazni a plenáris ülésen is ezt az elfogadhatatlan jelentést. De azért bízom abban, hogy lesznek olyan józanul gondolkodó politikusok, akiket az előbbiekben felsorolt eredmények, érvek meggyőznek arról, ne érzelmek, rágalmak, hanem a tények alapján szavazzanak.

A teljes interjút a Demokrata 2013. július 3-i számában olvashatják.
 

 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések