ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az Európai Unió visszaél a hatalmával Magyarországgal szemben

A csütörtöki parlamenti ülésen a Fidesz és a KDNP országgyűlési képviselőcsoportja kezdeményezni fogja, hogy a magyar Országgyűlés fogadjon el sürgősséggel egy olyan határozatot, amelyben minősíti az Európai Parlament ma megszületett döntését – jelentette be Rogán Antal Kocsis Mátéval tartott szerdai sajtótájékoztatóján a Tavares-jelentés kapcsán. Magyarország ellen valójában nem demokrácia-, hanem rezsieljárás zajlik – szögezte le a Fidesz frakcióvezetője.
Létrehozva: 2013. július 3., 16:53 | Utoljára frissítve: 2013. július 3., 17:56
nyomtat küld

Kocsis Máté emlékeztetett, a portugál zöldpárti, egykori kommunista képviselő, Rui Tavares az Európai Parlament (EP) megbízásából egy többpárti eseti bizottság élén május 7-én egy jelentés-tervezetet hozott nyilvánosságra az általa gondolt magyar ügyekkel kapcsoltban. Ez a jelentés júniusban az EP bel- és igazságügyi szakkérdésekkel foglalkozó szakbizottsága elé került, ott kis baloldali többséggel éppen hogy átment.

Rogán Antal és Kocsis Máté sajtótájékoztatója

A tegnapi napon zajlott Európai Parlamentben erről a jelentésről a vita, ahol a miniszterelnök személyesen képviselte Magyarország érdekeit. Az Európai Parlament mai plenáris ülésén döntött a Tavares-jelentésről. Nagy meglepetés nincs benne – jegyezte meg Kocsis Máté annak kapcsán, hogy átment a jelentés.

Rogán Antal bejelentette: a csütörtöki parlamenti ülésen a Fidesz és a KDNP országgyűlési képviselőcsoportja kezdeményezni fogja, hogy a magyar Országgyűlés fogadjon el sürgősséggel egy olyan határozatot, amelyben minősíti az Európai Parlament ma megszületett döntését. Rogán Antal tájékoztatott, a határozatban azt kérik, hogy a magyar Országgyűlés mondja ki: az Európai Unió visszaél a hatalmával Magyarországgal szemben. Azt kérjük, hogy a parlament határozatban mondja ki, hogy az Európai Parlament döntése mögött valójában üzleti lobbiérdekek húzódnak meg. Azt kérjük, hogy a magyar Országgyűlés határozatban mondja ki, hogy Magyarország ellen valójában nem demokrácia-, hanem rezsieljárás zajlik – tette hozzá.

A frakcióvezető aláhúzta, szeretnék, ha parlament döntése világossá tenné: a Magyarország elleni sorozatos támadások igaz oka, hogy hazánk csökkenti a magyar emberek rezsiköltségét, csökkenti a monopolhelyzetű nemzetközi nagyvállalatok profitját. Azon nagyvállalatokét, melyek hosszú éveken keresztül a magyar családoktól zsíros extraprofitot zsebeltek be, visszaélve a monopolhelyzetükkel – jegyezte meg a politikus. Ezeknek a nagyvállalatoknak az érdekében próbál az Európai Unió nyomást gyakorolni Magyarországra, hogy töröljük el, illetve vonjuk vissza a rezsicsökkentést – tette hozzá.

Rogán Antal arról is beszélt, hogy a határozat kimondaná, az Országgyűlés rendkívül veszélyesnek tartja egész Európára nézve, hogy az üzleti lobbiérdekek akadálytalanul tudnak érvényesülni az unióban, és felülírhatják az alapszerződésben lefektetett szabályokat. Szeretnénk felszólítani a kormányt, hogy semmi szín alatt ne engedjen az uniós nyomásnak, ne hagyja csorbítani Magyarország alapszerződésben garantált jogait, és folytassa a rezsicsökkentést - szögezte le.

Ha nem is a rendelkező részben, de legalább az indoklásban megemlékezne a határozat arról is, hogy mi, magyarok mindig tiszteletben tartottuk az Európai Unió véleményét, akár Magyarországról is, ezért elvárjuk, hogy az unió is tiszteletben tartsa a mi véleményünket Európáról – fogalmazott a frakcióvezető. Elmondta azt is, hogy az indítványt csütörtökön terjesztik be, és azt pénteken el is fogadhatja az Országgyűlés.

Rogán Antal megdöbbentőnek nevezte, hogy vannak olyan magyar európai parlamenti képviselők, akik a Magyarország számára egyértelműen sérelmes és súlyosan hátrányos döntést megszavazták. Név szerint: Gurmai Zita, Göncz Kinga, Herczog Edit, Tabajdi Csaba és Bokros Lajos – sorolta. A szocialista európai parlamenti képviselők szavazatukkal veszélybe sodorták Magyarországot, és a magyar családok számára rendkívül fontos rezsicsökkentés ügyét is – tette hozzá a Fidesz frakcióvezetője.

Újságírói kérdésre válaszolva Rogán Antal kitért arra a három törvényre is, melyet megfontolásra visszaküldött a köztársasági elnök. Elmondta, a törvények megtárgyalására a pénteki napon sor kerül.

Az egyházügyi törvényben egy jogalkotási hibára hívta a fel a figyelmet Áder János; ezt a feladatot a Ház el is fogja végezni – húzta alá a frakcióvezető.

A negyedik alaptörvény-módosítást érintő rendelkezésékkel kapcsolatban a köztársasági elnök arra hívta fel a figyelmet, hogy a médiatörvény módosítására benyújtott passzus, nem felel meg az alkotmánynak. Osztjuk az elnök úr véleményét, ezért a módosítás ezen részét visszavonjuk, és másikat nyújtunk be – tette hozzá a politikus.

A harmadik megfontolásra visszaküldött törvény a takarékszövetkezeti törvény volt. Lesz változás a törvényen – mondta el Rogán Antal. Hangsúlyozta, lesz olyan módosítás, amely a tőkemegfelelési mutatót érintően kedvező lesz a takarékszövetkezetek számára. A frakcióvezető kiemelte, az államfő sem vitatta a szövetkezeti hitelintézetek integrációjáról szóló törvény eredeti célját.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések