ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Tízmilliárdból fejlesztik a térségi és regionális onkológiai központokat

Tízmilliárd forint európai uniós fejlesztési forrást kap összességében tíz térségi onkológiai centrum - jelentette be az egészségügyért felelős államtitkár pénteken Budapesten.
Létrehozva: 2013. július 5., 15:41 | Utoljára frissítve: 2013. július 5., 15:44
nyomtat küld

Szócska Miklós elmondta: az építési beruházásokat és a korszerű műszerek beszerzését is magában foglaló fejlesztés révén rövidülnek a betegutak, pontosabb diagnosztikához és korszerűbb terápiás lehetőségekhez jut majd a lakosság. A forrás tíz térségi központ között oszlik meg, így a Pécsi és a Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centruma, a szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórház és a Somogy megyei Kaposi Mór Oktató Kórház, valamint a nyíregyházi központú Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kórházak és Egyetemi Oktató Kórház, a győri Petz Aladár kórház, a Békés megyei Pándy Kálmán Kórház, továbbá a Bács-Kiskun megyei Kórház és a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Hetényi Géza Kórház kap fejlesztési pénzt. Szócska Miklós elmondta, elsősorban a diagnosztikai műszerpark és a terápiás egységek újulnak meg várhatóan egy-másfél éven belül, néhány helyen pedig új épületeket is építenek.
   
A mostani fejlesztéssel a magyar betegek túlélési esélyei 4-6 százalékkal javulnak

Kásler Miklós, a Szakmai Kollégium Sugárterápiás és Onkológiai Tagozat elnöke szerint rendkívüli fejlődés kezdődik az onkológiai diagnosztika és ellátás területén, amelynek megújítását már húsz éve kezdeményezték. Úgy véli, a létrejövő beruházásokkal és a koncentrált szakembergárdával Magyarországon Európa egyik legkorszerűbb onkológiai rendszere jön létre.
   
Az onkológus professzor példaként említette Franciaországot, ahol kilenc százalékkal javult a túlélő betegek aránya csak azzal, hogy koncentrálták a szaktudást és műszerezettséget. Kásler Miklós szerint a mostani fejlesztéssel a magyar betegek túlélési esélyei 4-6 százalékkal javulnak.
   
A szakmai kollégiumi elnök elmondta, a legkorszerűbb képalkotó diagnosztika műszereinek beszerzésével például lehetővé válik a primer daganat és az áttétek helyének pontos meghatározása, a daganat szomszédos szervekhez viszonyított elhelyezkedése, ami a megfelelő diagnosztikához elengedhetetlen.
   
Magyarországon 38 besugárzó készülék működik jelenleg, a fejlesztéssel ezek száma 46-ra nő, az európai ajánlás pedig 50 gép - mondta, hozzátéve, hogy a műszerek a legújabb technológiát képviselik. A nemzeti rákregiszter adatai szerint évente - a bőrrákos megbetegedéseken kívül - mintegy 58 ezer új daganatos megbetegedést észlelnek Magyarországon.

(MTI - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések