ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Martonyi: Nem jó, ha az emberek hitüket vesztik az amerikai demokráciában

Martonyi János szerint nem mindegy, hogy a sokak által etalonnak tartott amerikai demokrácia hogyan működik, mert ha az emberek ebben kételkedni kezdenek, a demokráciában általában dőlhet meg a hitük.
Létrehozva: 2013. július 7., 10:21
nyomtat küld

A külügyminiszter a HírTV szombat esti műsorában azt mondta, hogy jelentős világpolitikai hatása van a Snowden-ügynek, Brüsszelben is komoly viták folynak róla. Ezt a kérdést "nem szabad alábecsülni" - hangsúlyozta. Kifejtette: az ügy adatvédelmi szempontból is jelentős, hiszen "a mi személyes adatainkról" van szó, és ezek védelme részben európai uniós hatáskör. Nemzetbiztonsági szempontból pedig a tagállamok hatáskörébe is tartozik, ami történt - magyarázta. Úgy vélte, ezt a két szempontot össze kell egyeztetni.
   
A tárcavezető hangoztatta: "szövetségesekre általában véve nem illik kémkedni".  Úgy látja, akkor van hitele az Egyesült Államok által összeállított éves emberi jogi jelentésnek is, ha maga az ország is kifogástalanul jár el az ilyen ügyekben, ezért "túl a transzatlanti viszonyokon, túl a magyar-amerikai kapcsolatokon ez valóban egy komoly ügy".
   
A Der Spiegel német hetilap múlt hét végén egy 2010-es keltezésű dokumentum alapján arról számolt be, hogy az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) lehallgató berendezéseket telepített a bizottság washingtoni, illetve New York-i ENSZ-képviseletének irodáiba, emellett pedig behatolt az EU belső számítógépes hálózatába is. Ezáltal az amerikai ügynököknek lehetőségük nyílt beszélgetések lehallgatására, valamint dokumentumok és e-mailek olvasására. Az idézett dokumentum kifejezetten "támadási célpontként" említette az európaiakat. A hírmagazin szerint az NSA mintegy öt évvel ezelőtt az EU brüsszeli központjában is lehallgatást kezdeményezett. Az ügy nagy nemzetközi visszhangot váltott ki, több állam vezetője, valamint az Európai Unió is aggodalmát fejezte ki az eset miatt és tájékoztatást kértek az amerikai féltől.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések