ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Külügyminisztérium: Orbán Viktor Japánba látogat

 A japán külügyminiszter várhatóan a közeljövőben Magyarországon tesz látogatást, Orbán Viktor miniszterelnök pedig Abe Sindzó japán kormányfő meghívását elfogadva novemberben látogat a szigetországba - erről is beszélt a japán külügyminisztérium európai főigazgató-helyettese budapesti konzultációin, a Külügyminisztérium (KÜM) hétfőn, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint.
Létrehozva: 2013. július 8., 19:10
nyomtat küld

Magyarország Japán fontos európai partnere - hangsúlyozta Jamada Dzsun az egyeztetéseken. A japán diplomata megbeszélést folytatott Magyar Leventével, a Miniszterelnökség külügyi helyettes államtitkárával, Wintermantel Péterrel, a Külügyminisztérium globális ügyekért felelős helyettes államtitkárával, valamint a Külügyminisztériumban tárgyalt Magyarországnak július 1-jén a visegrádi csoportban (V4: Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia) kezdődött elnökségéről.
   
A KÜM közleménye szerint Wintermantel Péter arról beszélt, hogy a V4 és Japán együttműködése az Európai Unió és Japán stratégiai partnerségét is erősíti, ezért "Magyarország célja, hogy a V4 elnökeként ezt az együttműködést Japánnal tovább gazdagítsa". A tárgyaláson a felek - utalva a két kormányfő júniusi varsói találkozóján folytatott megbeszélésére - megerősítették, hogy a két ország befektetési ügynökségei megállapodást kötnek majd Orbán Viktor miniszterelnök novemberi tokiói látogatásakor. A konzultáción elégedettséggel nyugtázták a gazdasági kapcsolatok fellendülését, különös tekintettel a 2012-ben bejelentett több mint 700 millió euró (206 milliárd forint) értékű magyarországi új japán beruházásra. Wintermantel Péter felhívta a figyelmet arra is, hogy a magyar fél a kedvező befektetői és üzleti környezet mellett a munkavállalási feltételek javítását is szem előtt tartja. Ezért Magyarország szorgalmazza a magyar-japán szociális biztonsági megállapodás mielőbbi aláírását - tették hozzá.
   
A Külügyminisztérium annak kapcsán, hogy például jelenleg mintegy 200 japán orvostanhallgató tanul Magyarországon, idézte Wintermantel Pétert, aki a konzultáción elmondta: "kétoldalú kapcsolataink kiemelt területét képezi a felsőoktatás, ezért egymás kultúrájának jobb megismerését, az egymás országai iránti kölcsönös szimpátia elmélyítését elősegítendő a magyar fél tervezi, hogy állami ösztöndíjakkal járul hozzá további japán hallgatók fogadásához". Emellett Wintermantel Péter helyettes államtitkár ígéretesnek nevezete az energiapolitika területén formálódó magyar-japán együttműködést. Elmondta, hogy Japán értékes partnere lehet Magyarországnak a megújuló energiaforrásokban és a nukleáris technológiában játszott vezető szerepe miatt is. A Külügyminisztérium a tervek szerint - tekintettel a megújuló energiaforrások területén folytatott együttműködés fontosságára - ősszel magyar-japán energiapolitikai szemináriumot rendez - olvasható a Külügyminisztérium közleményében.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések