ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A Szász Pál-jogászösztöndíj segíti a gazdasági ismeretek bővítését is

A nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár szerint a dr. Szász Pálról elnevezett szülőföldi jogászösztöndíj egyszerre fókuszál a gazdasági és a jogi ismeretek, kapcsolatok bővítésére. Erről Répás Zsuzsanna beszélt az MTI-nek azután, hogy a program külhoni magyar ösztöndíjasaival találkozott szerdán Budapesten.
Létrehozva: 2013. július 18., 09:23
nyomtat küld

A helyettes államtitkár hangsúlyozta, a cél az, hogy a magyarság minden tagja magyarként teljes életet élhessen a Kárpát-medencében. Ehhez a gazdasági és a jogi biztonság is szükséges. Ezen lehetőségek megteremtését segíti elő a Szász Pál-ösztöndíj, amely olyan, a gazdasági jog iránt érdeklődő fiatal joghallgatókat juttat támogatáshoz és lehetőséghez, akik a szomszédos országok gazdasági életében várhatóan sikeres jogászok lesznek, egyformán fogják ismerni a magyar és a többségi állam szaknyelvét, eljárásait, szereplőit.
   
Ezek a fiatalok képesek lesznek megteremteni azt a hálózatot Kárpát-medence szerte, amely mind Magyarország, mind a külhoni magyarság számára előrelépést jelent a gazdasági lehetőségek terén – emelte ki Répás Zsuzsanna. Ez nem az egyetlen ilyen kezdeményezésük – hangsúlyozta a helyettes államtitkár. Szintén fiatal jogászokhoz kapcsolódik, hogy a Kisebbségi Jogvédő Intézet a Nemzetpolitikai Kutatóintézettel társzervezésben július 8. és 14. között már másodjára szervezett nyári egyetemet Kisebbségvédelem Európában címmel Piliscsabán, azzal a céllal, hogy elősegítsék a kisebbségvédelemmel foglalkozó fiatal külhoni jogászok képzését és a hálózat kiépítését közöttük.
   
Elmondta: a Kisebbségi Jogvédő Intézet feladata a külhoni magyarokat magyarságuk miatt ért jogsérelmekkel kapcsolatos eljárások támogatása. E feladat ellátásában már tizenhárom külhoni partnerrel, illetve partnerszervezettel működnek együtt. A Szász Pál szülőföldi jogász ösztöndíjról 2012-ben egyezett meg a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium, a Bethlen Gábor Alap és a Budapesti Ügyvédi Kamara. Az ösztöndíjat azon külhoni hallgatók nyerhetik el, akik szülőföldjükön jogi tanulmányokat végeznek, és érdeklődnek a gazdasági jog iránt. A 24 ösztöndíjast év közben magyarországi ügyvédek folyamatosan segítik, tutorálják, a nyári gyakorlatukat pedig neves budapesti ügyvédi irodáknál töltik.
   
Az 1881-ben Nagyenyeden született Szász Pál 1910-től a magyar parlamentben a magyarigeni választókerület országgyűlési képviselője volt, Tisza István legközvetlenebb munkatársai közé tartozott. 1933-ban a Bethlen Kollégium főgondnokává választották, 1936-ban az Erdélyi Magyar Gazdasági Egyesület elnöke lett. Vidéki gazdatanfolyamokat indított, saját költségén tehetséges falusi fiatalokat külföldi tanulmányútra küldött, Csombardon pedig Kós Károly tervei alapján gazdasági iskolát épített fel. A bécsi döntés után a magára maradó dél-erdélyi magyarság segítségére sietett. 1951 nyarán letartóztatták, és a Márton Áron-perben nyolc év börtönre ítélték, 1954-ben az Ocnele Mari-i börtönben halt meg.

(MTI - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések