ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Kocsis: Példát akarunk mutatni a többi településnek

Józsefváros Önkormányzata ingatlant adományozott az Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Önkéntes Polgári Védelmi Szervezetének. Az átadáson Kocsis Máté polgármester hangsúlyozta: Józsefváros mindig számíthatott a katasztrófavédőkre, ezért ezzel a szimbolikus épülettel szerettük volna kifejezni, hogy a katasztrófavédelem, az NKE hallgatói és az önkéntesek is számíthatnak ránk. Ugyanitt Bakondi György arról beszélt, hogy az állami katasztrófavédelmi szervek és igazgatás, valamint a helyi önkormányzatok között egy gyümölcsöző együttműködésnek lehettünk tanúi.
Létrehozva: 2013. július 25., 11:22
nyomtat küld

Amikor ennek az intézménynek a gondolata megfogalmazódott, még nem tudhatta senki, hogy jóval hamarabb lesz szükség a jól képzett önkéntesekre, mint ahogy azt gondoltuk volna – utalt Kocsis Máté az idei árvízi védekezésre.

Fotó: fidesz.hu

Mint mondta: az árvíz megmutatta, hogy a katasztrófavédelem szakmai irányítása alatt az önkéntesekkel kiegészülve a helyi települések bevonásával lehet csak eredményt elérni. Egyúttal köszönetét fejezte ki a teljes magyar katasztrófavédelemnek példátlan helytállásukért. Emlékeztetett: Ausztriában és Csehországban emberéleteket is követelt az áradás.

Józsefváros mindig számíthatott a katasztrófavédőkre

Egy ilyen kezdeményezés azért fontos egy önkormányzatnak, mert soha nem tudhatjuk, hogy egy településen milyen katasztrófahelyzet következhet be, mikor, mekkora szükség lesz az önkéntesekre – mutatott rá. Kocsis Máté kifejtette: az ingatlant bruttó 9 millió forintból újította fel az önkormányzat, és bocsátotta a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatóinak a rendelkezésére.

Egy ekkora nagyvárosban sok olyan kihívás van, amely megköveteli, hogy ismerjük egymást, és tudjuk, hogy számíthatunk egymásra – indokolta a polgármester, miért karolta fel a VIII. kerület a kezdeményezést. Józsefváros mindig számíthatott a katasztrófavédőkre, ezért ezzel a szimbolikus épülettel szerettük volna kifejezni, hogy a katasztrófavédelem, az NKE hallgatói és az önkéntesek is számíthatnak ránk – emelte ki a fideszes politikus.

Kocsis Máté beszédében kitért arra is, hogy példát akarnak mutatni a többi településnek, egyúttal annak a reményének adott hangot, hogy úttörő kezdeményezésükhöz több önkormányzat csatlakozik a későbbiekben.

„Ez egy jó iskola, jó gyakorlás, jó példa”

Bakondi György, az OKF főigazgatója köszöntőjében elmondta: ezek a fiatalok arra készülnek, hogy majd élethivatásszerűen is vezetői, tisztjei legyenek a katasztrófavédelemnek. „Ez egy jó iskola, jó gyakorlás, jó példa” – fűzte hozzá. A főigazgató közölte: az állami katasztrófavédelmi szervek és igazgatás, valamint a helyi önkormányzatok között egy gyümölcsöző, a lakosságot szolgáló együttműködésnek lehettünk tanúi szerte az országban és itt a kerületben is.

„Egy olyan objektumot sikerült összehoznunk, ami részben képzési lehetőséget biztosít a hallgatóknak és az önkénteseknek” – emelte ki, hozzátéve, másrészt az átmeneti elhelyezésre szoruló emberek egy-két éjszakára védelmet, szállást kaphatnak ott.

„A siker záloga a szakértelem, a szervezettség és a társadalmi összefogás”

Kovács Gábor, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rektor-helyettese kifejtette: az alapító szándékát követve az NKE egyik küldetése az, hogy a közszolgálati szakemberképzést egységes alapokra helyezve, a polgári közigazgatás, a rendvédelem, a honvédelem és a nemzetbiztonság személyi állományában a hivatástudat és a szakértelem erősítése mellett, az összehangolt és tervezett utánpótlásképzést biztosítsa.

Hangsúlyozta: veszélyhelyzetben a siker záloga a szakértelem, a szervezettség és a társadalmi összefogás. Erre jó példa hallgatóink tevékenysége – jegyezte meg. A rektor-helyettes az egyetem vezetése nevében köszönetét fejezte ki Józsefvárosnak, a BM országos katasztrófavédelmi főigazgatóságnak és a fővárosi katasztrófavédelmi főigazgatóságnak az általuk nyújtott segítségért. „Ezt a támogatást nemcsak a hallgatók és az egyetem kapja, hanem valamennyi állampolgár” – húzta alá

A Szent György Légió

Egy éve fogalmazódott meg az elképzelés, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem katasztrófavédelmi hallgatói alakítsanak egy önkéntes, polgári, védelmi szervezetet, példát mutatva a felsőoktatásban tanulóknak és valamennyi állampolgárnak, hogyan lehet önkéntesen közreműködni az ország védelmében. A szervezést Kocsis Máté támogatásával és Bakondi György főigazgató jóváhagyásával kezdték meg. Március 1-jén a polgári védelem napján ünnepélyesen megalakult az NKE Önkéntes Katasztrófavédelmi Szolgálata, a Szent György Légió.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések