ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A cél a védőnői szolgálat megerősítése

A védőnői szolgálat megerősítése, megújítása a célja annak az intézkedéssorozatnak, amelyről Bábiné Szottfried Gabriella, az Emberi Erőforrások Minisztériumának miniszteri biztosa egyeztetett az érintettekkel országjáró körútjának miskolci állomásán, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórházban hétfőn.
Létrehozva: 2013. augusztus 12., 14:29
nyomtat küld

 A miniszteri biztos hangsúlyozta: a magyar védőnői szolgálat nagyon különleges, komplex ellátást végez csaknem száz éve. Éppen ezért - mint mondta - évek óta azon dolgozik, hogy a védőnői hálózat is elismerten hungarikum legyen. Az ehhez szükséges eljárás már tart - tette hozzá.
    
Emellett azt szeretnék elérni, hogy a nemzeti védőnői szolgálat vegye át az önkormányzatok helyett a munkáltató szerepét. A védőnői szolgálat megújítását, állami kézbe adását épp a védőnők kérték tavasszal - mondta, felidézve, hogy számos jó javaslat érkezett a területen dolgozóktól. A védőnőket érintő jogszabályalkotást is az érintettek bevonásával készítik elő, és a tervezet ősszel kerülhet a tárca elé - tette hozzá.
    
Elmondta, hogy a védőnői szolgálat fejlesztésében hangsúlyos szerepet kap a papírmunka visszaszorítása, az infokommunikációs háttér megteremése és megújítása. Táblagépekkel például a védőnők elektronikus úton feldolgozhatják az általuk felvett adatokat, amelyeket aztán lát a házi gyermekorvos és a szülész-nőgyógyász is.
    
Beszélt arról is, hogy több pályázati forrás is lehetőséget biztosít az élethosszig tartó tanulásra és az esélyegyenlőtlenségek kiküszöbölésére. Megjegyezte, hogy ma a fenntartók között nagyon nagy a különbség, van ahol a napi működést is nehéz biztosítani. Ezért is fontos a bérrendezés, amely most különös hangsúlyt kap, hiszen az egészségügyi szakdolgozók visszamenőleges béremelése után az alapellátásban dolgozók, például a védőnők következnek a sorban - mondta. Információi szerint a szeptemberi kormányülésre el is készülhet az ezzel kapcsolatos előterjesztés.
    
A képzési forma folyamatosan megújul a kor követelményeinek megfelelően, színvonalas, magasan képezett szakemberek kerülnek ki a felsőoktatásból - válaszolta az MTI kérdésére.
    
Megjegyezte, tíz százalék alatt van a betöltetetlen védőnői helyek száma, tehát "nem lesz gond az utánpótlással", és azon dolgoznak, hogy minél vonzóbbá tegyék ezt a hivatást.
    
Csöbör Katalin, a Fidesz Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei 1. számú választókerület elnöke, országgyűlési képviselő azt mondta, a kormányprogramban és a Semmelweis-tervben is fontos cél, hogy a háziorvosok és a szakdolgozók is megfelelő társadalmi és anyagi megbecsülést kapjanak, a méltó bérezést is biztosítani kell a számukra. Borsod-Abaúj-Zemplénben, illetve az észak-magyarországi régióban ezek a szakemberek nagyon nehéz területen dolgoznak, több halmozottan hátrányos helyzetű település van ugyanis a térségben. Ezen a területen tehát érezhetővé kell válnia a differenciálásnak, az értékelésnek is - tette hozzá.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések