Hoppál: Jobban teljesítenek a hazai kkv-k
|
A Fidesz szerint az Új Széchenyi Terv, valamint az államilag támogatott kedvezményes hitelprogramok összességében és egyenként is hozzájárultak ahhoz, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások jobban teljesítsenek, versenyképesebbek legyenek, kevesebb teher nyomja a vállukat. |
Létrehozva: 2013. augusztus 19., 13:38 | Utoljára frissítve: 2013. augusztus 19., 13:45 |
nyomtat
|
küld
|
|
|
Hoppál Péter, a nagyobbik kormánypárt szóvivője hétfőn, a logisztikával foglalkozó pécsi M-Logosz Kft. székhelyén tartott sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: a Széchenyi Kártya Programot és a hitellehetőségeket is magukba foglaló kormányzati intézkedések eredményeinek is köszönhetően a hazai kkv-szektor vállalkozásai a vegetálás helyett a fejlődés útjára léphettek, és erősek lehetnek.
|
Fotó: Müller Andrea
|
|
Utalt arra, hogy a magyar vállalkozások 99 százaléka a mikro-, kis- és közepes vállalkozások sorába tartozik. Mivel ők alkalmazzák a foglalkoztatottak több mint 70 százalékát, elmondható, hogy a munkahelyteremtésben a legfontosabb feladatot teljesítik - hangoztatta Hoppál Péter.
Elmondta: az első Orbán-kormány 2002-ben azért indította el a Széchenyi Kártya Programot, hogy minél szélesebb körű segítséget nyújtson e vállalkozások finanszírozásában. Hozzáfűzte, hogy az eddigi igénylések száma mintegy 250 ezer, az ügyintézéseké 200 ezer, a kihelyezett hitelösszeg mintegy 1200 milliárd forint.
A program tizenegy pénzintézetnél elérhető öt-hat lehetősége ma több tízezer vállalkozás stabilitását teremti meg, hozzájárulva munkahelyek megőrzéséhez, újak létrehozásához - fogalmazott.
Hoppál Péter kitért arra, hogy a vállalkozók előszeretettel választják a Széchenyi Kártya Folyószámlahitelt, de ezen kívül létezik az Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitel, és nagyon népszerű a Széchenyi Forgóeszközhitel, a Széchenyi Beruházási Hitel és a Széchenyi Önerő Kiegészítő Hitel is. Ahogy a nevükben is benne van, közülük több arra szolgál, hogy európai uniós támogatású beruházások, eszközbeszerzéseinek önerejét biztosítsák - mondta el.
Kiemelte: a kormány újabb nagy lépést tett azzal, hogy idén május 1-jétől 5 százalékpont kamattámogatást nyújt a Széchenyi Kártya Programban résztvevő vállalkozások számára a beruházási hitel, az önerő kiegészítő hitel és a támogatást megelőlegező hitel teljes összegéhez az adott ügylet futamidejének első három évére.
Hoppál Péter megjegyezte: a kkv-szektor számára emellett jelentős segítséget nyújt a Magyar Nemzeti Bank növekedési hitelprogramja, a társasági adó csökkentése, az adminisztrációs terhek mérséklése, számos kisadó eltűnése, és egyebek mellett az idei 10 milliárd forintos beruházási program is.
Magyar József, a 2003-ban alakult M-Logosz Kft. ügyvezetője arról szólt, hogy a nagyvállalatok beszállítójaként működő társaság a Széchenyi Kártya Program forgóeszköz hitelét veszi igénybe, amellyel sikerült jelentősen javítania likviditási helyzetét.
(MTI-fidesz.hu)