ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Hoppál: Jobban teljesítenek a hazai kkv-k

A Fidesz szerint az Új Széchenyi Terv, valamint az államilag támogatott kedvezményes hitelprogramok összességében és egyenként is hozzájárultak ahhoz, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások jobban teljesítsenek, versenyképesebbek legyenek, kevesebb teher nyomja a vállukat.
Létrehozva: 2013. augusztus 19., 13:38 | Utoljára frissítve: 2013. augusztus 19., 13:45
nyomtat küld

Hoppál Péter, a nagyobbik kormánypárt szóvivője hétfőn, a logisztikával foglalkozó pécsi M-Logosz Kft. székhelyén tartott sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: a Széchenyi Kártya Programot és a hitellehetőségeket is magukba foglaló kormányzati intézkedések eredményeinek is köszönhetően a hazai kkv-szektor vállalkozásai a vegetálás helyett a fejlődés útjára léphettek, és erősek lehetnek.

Fotó: Müller Andrea

Utalt arra, hogy a magyar vállalkozások 99 százaléka a mikro-, kis- és közepes vállalkozások sorába tartozik. Mivel ők alkalmazzák a foglalkoztatottak több mint 70 százalékát, elmondható, hogy a munkahelyteremtésben a legfontosabb feladatot teljesítik - hangoztatta Hoppál Péter.
    
Elmondta: az első Orbán-kormány 2002-ben azért indította el a Széchenyi Kártya Programot, hogy minél szélesebb körű segítséget nyújtson e vállalkozások finanszírozásában. Hozzáfűzte, hogy az eddigi igénylések száma mintegy 250 ezer, az ügyintézéseké 200 ezer, a kihelyezett hitelösszeg mintegy 1200 milliárd forint.

A program tizenegy pénzintézetnél elérhető öt-hat lehetősége ma több tízezer vállalkozás stabilitását teremti meg, hozzájárulva munkahelyek megőrzéséhez, újak létrehozásához - fogalmazott.
    
Hoppál Péter kitért arra, hogy a vállalkozók előszeretettel választják a Széchenyi Kártya Folyószámlahitelt, de ezen kívül létezik az Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitel, és nagyon népszerű a Széchenyi Forgóeszközhitel, a Széchenyi Beruházási Hitel és a Széchenyi Önerő Kiegészítő Hitel is. Ahogy a nevükben is benne van, közülük több arra szolgál, hogy európai uniós támogatású beruházások, eszközbeszerzéseinek önerejét biztosítsák - mondta el.

Kiemelte: a kormány újabb nagy lépést tett azzal, hogy idén május 1-jétől 5 százalékpont kamattámogatást nyújt a Széchenyi Kártya Programban résztvevő vállalkozások számára a beruházási hitel, az önerő kiegészítő hitel és a támogatást megelőlegező hitel teljes összegéhez az adott ügylet futamidejének első három évére.

Hoppál Péter megjegyezte: a kkv-szektor számára emellett jelentős segítséget nyújt a Magyar Nemzeti Bank növekedési hitelprogramja, a társasági adó csökkentése, az adminisztrációs terhek mérséklése, számos kisadó eltűnése, és egyebek mellett az idei 10 milliárd forintos beruházási program is.

Magyar József, a 2003-ban alakult M-Logosz Kft. ügyvezetője arról szólt, hogy a nagyvállalatok beszállítójaként működő társaság a Széchenyi Kártya Program forgóeszköz hitelét veszi igénybe, amellyel sikerült jelentősen javítania likviditási helyzetét.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések