ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Újabb sumákolás a baloldalon

A magyar emberek azt szeretnék tudni, hogy mi zajlik a zárt ajtók mögött, válaszokat szeretnének kapni, nemcsak félinformációkat, szivárogtatásokat – szögezte le Zsigó Róbert szerdai sajtótájékoztatóján az MSZP és az Együtt-PM tárgyalásai kapcsán.
Létrehozva: 2013. augusztus 21., 12:12 | Utoljára frissítve: 2013. augusztus 21., 14:17
nyomtat küld

A múlt hétvégén jelent meg az index hírportálon egy cikk, mely szerint a baloldal alkudozási folyamatának újabb állomása zárult sikertelenül. Továbbra sem tudjuk, hogy a bukott baloldal hetek óta tartó, zárt ajtók mögötti alkudozási folyamatáról miért nem számolnak be. Úgy tűnik számukra, hogy sumákolnak, ideje lenne, hogy konkrétumokról beszéljenek  – húzta alá Zsigó Róbert. Azt állítják, hogy 10 millió ember sorsáról akarnak dönteni, de semmibe sem engednek belelátni, semmire sem adnak választ – tette hozzá.

Zsigó Róbert sajtótájékoztatója

A cikk szerint Mesterházy személyén kívül senkiről sem szabad beszélni. A szóvivő szerint ebből is látszik, hogy nem a magyar embereket, családokat érintő ügyekről, hanem személyi és hatalmi kérdésekről szól az egyeztetés. A hatalom utáni éhség veszélyes alkukra kényszeríti majd őket. Egyes hírek szerint még abban sem sikerült megállapodniuk, hogy miről is tárgyaljanak – jegyezte meg.

A magyar emberek azt szeretnék tudni, hogy mi zajlik a zárt ajtók mögött, válaszokat szeretnének kapni, nemcsak félinformációkat, szivárogtatásokat. Ideje lenne, ha a bukott baloldal válaszolna a hónapok óta a levegőben lógó kérdésekre – szögezte le Zsigó Róbert.

A Fidesz választ vár arra, hogy Mesterházy Attila belement-e abba, hogy Bajnai eltörölje a rezsicsökkentést. Belement-e abba Mesterházy Attila, hogy visszaálljon az a világ, amikor az emberek teljesen ki voltak szolgáltatva a külföldi tőkének, közműszolgáltatóknak? - sorolta.  Zsigó Róbert emlékeztetett, Bajnai Gordon többször is elmondta, hogy nem támogatja a rezsicsökentést. Arra is választ várunk, hogy Mesterházy Attila rábólintott-e arra, hogy elvegyék a családi adókedvezményeket – fűzte hozzá.

A Fidesz szóvivője felhívta a figyelmet arra, zavaros félinformációk szólnak arról, hogy a baloldali pártok több adókulcsot akarnak bevezetni, ami adóemelést jelentene. Pontosan tudni szeretnénk, mennyivel növelnék újra az adót – tette hozzá. Arra is választ kell adniuk, hogy hajlandóak lennének-e megtartani a Fidesz által elindított pedagógus-béremelési programot - hangsúlyozta.

Arra is választ várunk, hogy beleegyeztek-e szocialisták abba, hogy 32 ezer forinttal csökkenjen a minimálbér, hiszen Bajnai Gordon ezt szeretné. Arra is választ várunk, mi lenne a magyar kisvállalkozások adókedvezményével, visszajönne-e a multik és az offshore-lovagok világa – sorolta a Fidesz szóvivője. Ezekre az embereket érintő kérdésekre mindenképpen választ kell adniuk a szocialistáknak – szögezte le a politikus. A magyar emberek nem kérnek többet a sumákolásból, válaszokat szeretnénk kapni – szögezte le.

Zsigó Róbert felhívta a figyelmet arra, hogy a baloldalon ugyanazok egyezkednek, akik egyszer már szélsőséges és veszélyes gazdaságpolitikájukkal tönkretették az országot. Ismerjük a névsort, ismerjük a következményeket – jegyezte meg. A fideszes politikus felidézte, 2002 és 2010 közötti szocialista kormányzás idején megduplázódott a munkanélküliség, az államadósság, a magyar családokat betemette a devizahitel, és két és félszeresére emelkedtek a rezsiköltségek. Akik egyszer már veszélybe sodorták Magyarországot, úgy tűnik, újra erre készülnek. 2010-ben viszont a magyar emberek világos döntést hoztak, határozottan kifejezték azon szándékukat, hogy elég volt a bukott baloldal alkalmatlanságából - szögezte le Zsigó Róbert.

A sajtótájékoztatón szóba került a Dunaferr ügye is. Zsigó Róbert emlékeztetett, a Dunaferr egykor állami vállalat volt, melyet a szocialista kormány 2004-ben privatizált. Így az államnak nagyon korlátozott mértékben van beleszólása az ügyekbe – tette hozzá. Hangsúlyozta, a kormány minden segítséget meg kíván adni a leépítésben érintett dolgozóknak. Zsigó Róbert elmondta azt is, hogy a kabinet Varga Mihály vezetésével tárgyalásokat kezdeményez a visszavásárlásról. A fideszes politikus úgy tudja, hogy a kormány még a héten vételi ajánlatot tesz a vállalatra. 

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések