ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Nőttek a külföldi befektetések

Nem menekülnek a külföldi befektetők Magyarországról, csak az elmúlt néhány hónapban 110 milliárd forint értékű hazai fejlesztésről döntöttek világcégek. Az adatsorokból jól látszik, hogy a magyar kormány elsősorban a termelő beruházásokat részesíti előnyben.
Létrehozva: 2013. szeptember 2., 08:19 | Utoljára frissítve: 2013. szeptember 2., 09:52
nyomtat küld

Bár sokan azzal ostorozzák a magyar kormányt, hogy menekülnek az országból a külföldi befektetők, a számok ennek ellentmondanak. A külföldi vállalkozások magyarországi befektetései a Magyar Nemzeti Bank júniusi adatai szerint az első negyedévben 643 millió euróval, azaz 193 milliárd forinttal emelkedtek. A Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) 2013 júliusában 107 megkeresést kezelt, amelyek megvalósulása esetén 3150 millió eurónyi, mintegy 945 milliárd forintnyi tőke érkezhet hazánkba, s ezzel 22 400 munkahely jöhet létre. Csak az elmúlt néhány hónapban hozzávetőleg 110 milliárd forint értékű fejlesztésről döntöttek világcégek. A dán Lego 60 milliárd forintért fejleszt Nyíregyházán, a svájci Nestlé 13 milliárdért bővíti büki gyárát, a német Bosch 30 milliárd forintból építi fel új központját, a Knorr-Bremse pedig ötmilliárdos beruházást hajt végre Kecskeméten.

Amint az adatokból is látszik, a kormány elsősorban a termelő beruházások megtelepedését támogatja. Ezért főleg olyan területeken várják a külföldi befektetőket, amelyekhez kapcsolódva a magyar vállalkozások – beszállítóként – kijuthatnak a világpiacra. Talán nem meglepő, hogy az elmúlt három évet tekintve is hagyományosan legnagyobb kereskedelmi partnerünk, Németország vezeti a külföldi vállalkozások közvetlen tőkeberuházói (FDI) rangsorát 6251 millió eurónyi, 1875 milliárd forintnyi befektetésével: egyedül kétszer annyi tőkét hozott az országba, mint az Egyesült Államok, Ausztria és Franciaország együttvéve.

A legnépszerűbb befektetési terület az autóipar. Gondoljunk csak az Audi, a Mercedes, az Opel, a Bridgestone, a Continental vagy a Hankook nagyberuházásaira. De jelentős tőke érkezett a hazai elektronikai iparba is, hiszen a Nokia, a Siemens vagy a német Bosch jelentős termelési bázist telepített Magyarországra. Az egészségiparban is nagy mennyiségű tőkét fektettek be hazánkban olyan világcégek, mint a Teva vagy a B. Braun. Ez utóbbi 2020-ig szeretné megnégyszerezni kapacitását.

A teljes cikket a Magyar Nemzet hétfői számában olvashatja.

(mno.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések