Rogán: A baloldal mindig a bankok oldalára állt
|
A baloldal ma még nagyobb mértékű rezsicsökkentést akar, de amikor tehették volna, nem csökkentették, hanem nyolc év alatt tizenötször emelték a rezsit - mondta Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője hétfőn, a parlamentben, Orbán Viktor miniszterelnök napirend előtti felszólalását követően. |
Létrehozva: 2013. szeptember 9., 14:55 | Utoljára frissítve: 2013. szeptember 9., 16:49 |
nyomtat
|
küld
|
|
|
Rogán Antal úgy fogalmazott, „nincsenek ma könnyű helyzetben a szocialista, bajnaista és gyurcsányista” képviselők, hiszen - mint mondta - „egyik oldalról el kell magyarázniuk régi támogatóiknak, a multiknak”, hogy szerintük rossz a rezsicsökkentés. Másik oldalról pedig azt kell elhitetniük a választóikkal, hogy ők „valójában mindig is rezsit akartak csökkenteni, 2002 és 2010 között is, amikor kormányoztak, csak a Fidesz gonosz manővereit kellett kicselezniük, és minden bizonnyal csak ezért emelték meg tizenötször a rezsiköltségeket" – mondta a nagyobbik kormánypárt képviselőcsoportjának vezetője. A frakcióvezető úgy vélekedett, „ez a típusú beszéd egyértelműen arra világít rá, hogy 2002 és 2010 között a tények pontosan az ellenkezőjét mutatták annak, amit ma a baloldal saját magáról mondani szeretne”.
|
Rogán Antal parlamenti felszólalása
|
|
Rogán Antal úgy folytatta, a baloldal ma még nagyobb mértékű rezsicsökkentést akar, „de amikor tehették volna, nem csökkentették, hanem nyolc év alatt tizenötször emelték a rezsit”. Pontosan ez a nyolc év, az önök kormányzásának nyolc éve az, amelyik világosan megmutatta, hogyha választani kellett, akkor önök kiknek az oldalára álltak. Amikor a bankokat kellett volna szigorú szabályokkal megrendszabályozni, hogy ne tudják a devizahitelekkel átverni az embereket, akkor önöknek hosszú nyűglődés után csak egy etikai kódexre futotta. Akkor is a bankok oldalára álltak – intézte szavait a baloldali képviselőkhöz a Fidesz frakcióvezetője.
Rogán Antal szavai szerint amikor a multik „áremelési törekvéseinek kellett volna ellenállni”, a szocialisták akkor is az áremelés mellett tették le a voksot; a családok helyett a multik érveinek engedtek. Ezek a tettek. Így kormányoztak önök 2002 és 2010 között – szögezte le a fideszes politikus, aki arról is beszélt, a baloldali kormányok nyolcéves működésük alatt a minimálbért mindössze 23500 forinttal emelték, míg a jelenlegi kabinet az elmúlt három évben 25000 forinttal emelte a minimálbér összegét.
Rogán Antal emlékeztetett, 1998 és 2002 közötti időszakban is „a minimálbér emelése a Fidesz-kormány politikája volt”. Nem kellene ma itt rezsicsökkentésről beszélnünk, ha önök folytatták volna azt, amibe az akkori Fidesz kabinet 1998 és 2002 között belevágott, amikor azt mondta, hogy például a gáz árát nem lehet jobban emelni, mint az infláció mértékét. Ha ezt önök betartották volna, akkor nem emelkedett volna háromszorosára a gáz és kétszeresére a villamosenergia ára – jegyezte meg a kormánypárti honatya.
Rogán Antal szerint nem szabad lebecsülni a rezsicsökkentést, mivel ezek az intézkedések a baloldalhoz közel álló sajtóorgánumok "legpesszimistább becslései szerint is" egy magyar átlagcsaládnak minimum tízezer forint havi megtakarítást jelentenek. A frakcióvezető a tranzakciós illeték kapcsán azt kérte a baloldali képviselőktől, támogassák a bankokkal szemben a Fidesz-frakció törvényjavaslatát, miszerint minden magyar család havonta kétszer élhessen az ingyenes készpénzfelvétel lehetőségével.
(fidesz.hu)