ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Hatszázmilliárdos lökést adtunk a költségvetésnek"

Egy 2006-os problémát oldottunk meg 2013-ban, és 600 milliárd forintos lökést adtunk az idei költségvetésnek – jelentette ki Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztési programokért felelős helyettes államtitkára az M1 Ma reggel című műsorában.
Létrehozva: 2013. szeptember 10., 10:00 | Utoljára frissítve: 2013. szeptember 10., 10:37
nyomtat küld

"Hatszázmilliárd forint érkezik már a héten Magyarországra. Ez az összeg elegendő arra, hogy a költségvetésből további fejlesztéseket tudjanak előfinanszírozni. Korrekt megállapodás született a bizottsággal, így Magyarország elfogad egy 5 százalékos szankciót" – mondta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztési programokért felelős helyettes államtitkára az M1 ma reggel című műsorában, kiemelve, hogy ugyan hazánk még mindig vitatja ennek a jogalapját, de ma sokkal magasabb érdek fűződik ahhoz, hogy Magyarország minél gyorsabban megállapodjon.

Csepreghy Nándor az m1 Ma reggel című műsorában

"Az 500-600 milliárd forint a tavaly év vége óta kiküldött számlák összértékét jelenti, ezt nem fizette ki a bizottság, azonban az összeg, amit a szankció érint, a 2007. január 1-je óta megkötött összes támogatási szerződés, amely 'fertőzött' a mérnökkamarai regisztrációs problémával. Tehát egy 2007-es gyakorlatról van szó, amely egészen 2012 végéig tartott. Ez kerül bele a kalapba, amely a vetítési alapja ennek a szankciónak" – magyarázta a helyettes államtitkár, hozzátéve, hogy a 70 milliárd forintot Magyarország  így is felhasználhatja fejlesztésekre. Csepreghy kiemelte: Magyarország éppen azért vállalta túl a fejlesztéseket, hogy ha problémák lépnek fel, ne kelljen újabb pályázatokat kiírni.

A politikus hangsúlyozta: egyetlen projektet sem fognak leállítani, hiszen az összes pályázatot az állami költségvetés finanszírozza az első időszakban. "Mivel negyedévente számolják el a beérkezett összesített számlamennyiséget az Európai Bizottsággal, a bevételi oldalt kellett megtámasztani, hiszen a költségvetés fizette ki a pályázóknak az összegeket, ám a költségvetésnek az Európai Bizottság nem fizetett" - tette hozzá a helyettes államtitkár.

"Egy 2006-os problémát oldottunk meg 2013-ban, és 600 milliárd forintos lökést adtunk az idei költségvetésnek" - mondta. Csepreghy Nándor szerint a megállapodás korrekt, hiszen a bizottság és Magyarország egyaránt érdekelt abban, hogy az uniós fejlesztési forrásokat hatékonyan lehívjuk.

(hirado.hu - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések