"Jobban teljesítünk a foglalkoztatás terén"
|
Több mint kilenc hónap telt el, mióta a kormány elindította a munkahelyvédelmi akciót. Hoppál Péter keddi sajtótájékoztatóján a programot értékelve hangsúlyozta: a komplex adó- és járulékcsökkentési akcióval segítik azokat a munkaadókat, akik az öt leghátrányosabb helyzetű csoport valamelyikéből foglalkoztatnak munkavállalót. |
Létrehozva: 2013. szeptember 17., 12:37 | Utoljára frissítve: 2013. szeptember 17., 16:30 |
nyomtat
|
küld
|
|
|
A Fidesz szóvivője emlékeztetett, hogy ezen öt csoportba tartoznak az ötvenöt év felettiek, a kisgyermeket nevelő anyák, a fiatal pályakezdők, a szakképzettséggel nem rendelkezők és a tartósan munkanélküliek.
|
Hoppál Péter sajtótájékoztatója
|
|
Hoppál Péter bejelentette, hogy ez év július végéig mintegy 65 milliárd forint maradt azoknál a vállalkozóknál, akik a célcsoportokból foglalkoztatnak munkavállalókat. Tájékoztatása szerint ebből az összegből 740 ezernél is több munkahelyet sikerült megvédeni. Ennek kapcsán közölte: 340 ezer ötvenöt év feletti, 220 ezer szakképzettség nélküli és 131 ezer pályakezdő munkahelyét biztosította az akció. Területi megoszlásban pedig a támogatások 60 százalékát igényelték vidéki munkaadók, ezen belül jelentős számú munkahely maradt meg az ország leghátrányosabb régióiban, így Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Nógrád megyében.
A segély nem megoldás és nem cél
A szóvivő kiemelte: „ez a program szakított azzal a hagyománnyal, amit a baloldali kormányok folytattak”. Felidézte, hogy a szocialista-liberális kormányok segéllyel próbálták stabilizálni a hátrányos helyzetű emberek élethelyzetét. Ezzel szemben a Fidesz úgy látja, hogy a segély nem megoldás és nem cél, hanem a munkába való visszasegítés az, ami hosszú távon képes az emberek egzisztenciális biztonságát rendezni – fogalmazott.
|
Fotó: fidesz.hu
|
|
Ennek kapcsán megjegyezte, hogy a nagyobbik kormánypárt üdvözli a program sikerét, és bíztatják a kormányt, hogy továbbra is segítse az emberek visszatalálását a munka világába. Egyúttal reményét fejezte ki, hogy az akció folytatásával továbbra is sikerül a munkahelyeket megvédeni, és e csoportok „stabil helyzetbe kerülnek”.
A 420 millió forint sokkal több annál, mint amit az előző kormány elvett tőlük
Kérdésre válaszolva Hoppál Péter kifejtette: eddig 420 millió forint fölötti támogatásban részesült a Pető Intézet a jelenlegi kormány időszakában, azonban az ő problémájuk 2005-re nyúlik vissza, amikor a baloldali kormányok hibájából kétségbeejtő anyagi helyzetbe került az intézet, amit „azóta csak görget maga előtt”.
Mindezek mellett a szóvivő felhívta a figyelmet, a Pető Intézet vezetője közleményében arra kérte a politikai szereplőket, hogy az intézetben kezelt gyermekek és családjuk érdekében ne tegyék ezt a kérdést a „politikai csetepaték színterévé”. Hozzátette: az intézet elégedett a jelenlegi kormány intézkedéseivel. A 420 millió forint sokkal több annál, mint amit az előző kormány elvett tőlük – jegyezte meg.
A közszolgáltatások nonprofittá tételére vonatkozó kérdésre válaszolva Hoppál Péter felidézte: a visegrádi kihelyezett frakcióülésen a Fidesz-frakció egyértelmű egységben volt azzal kapcsolatban, hogy nonprofit irányba kell elmozdulnia a rendszernek. „Magyarország jó irányba halad 2013-ban. Végre képesek vagyunk csökkenteni azt a rezsit, amit a szocialista kormányok idején két-háromszorosára emeltek.
Ezt az irányt meg kell tartanunk” – vélekedett a fideszes politikus. Egyúttal jelezte, hogy a technikai megoldások kidolgozása a kormányra vár.
„Ezt a választóknak kell megítélni”
Portálunk kérdésére reagálva a szóvivő elmondta: Zuschlag János annak idején elvitte a balhét, „szegényre egy balek szerepet nyomtak rá”. Ugyanakkor emlékeztetett: a vele egy minisztériumban dolgozók közül sokakat csak tanúként hallgattak meg, akiket nem terhel felelősség látszólag. Felhívta a figyelmet, hogy a közpénzek „ipari méretű kivándoroltatása” a tárcától Gyurcsány Ferenc sportminisztersége és Mesterházy Attila államtitkársága idejére datálható. Furcsa helyzet, hogy Zuschlag akkori munkatársai próbálnak meg most demokráciaféltésből országmentő programelemeket bejelenteni – vélekedett, hozzátéve: „ők az országot tönkretették és személyes ambícióikat sokszor az ország sorsa elé helyezték”. Ezt a választóknak kell megítélni – zárta szavait.
(fidesz.hu)