ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Illés: A víz a legfontosabb stratégiai erőforrás

A víz nemcsak a 21. század legértékesebb, hanem a legfontosabb stratégiai erőforrása is, ezért különleges védelemre van szüksége - hangoztatta Illés Zoltán az EU-Kína Vízügyi Platform ülésén, szerdán Budapesten.
Létrehozva: 2013. október 9., 17:19
nyomtat küld

A szaktárca tájékoztatása szerint a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) környezetügyért felelős államtitkára arra hívta fel a figyelmet, hogy a jövőben kirobbanó legtöbb konfliktust várhatóan az édesvízkészletek hiánya okozza majd.
   
Illés Zoltán emlékeztetett arra, hogy - felismerve a víz fontosságát - az Európai Bizottság 2000-ben megalkotta az EU Víz Keretirányelvet. Az új szabályozás elsőként mondta ki: a vízgazdálkodás sokkal több, mint egyszerű vízelosztás és -kezelés, mivel nagy súlyt fektet a vízminőség megőrzésére, valamint pontosan meghatározza a vízgyűjtő terület fogalmát is.
   
A környezetügyért felelős államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy a túl sok és a túl kevés víz egyaránt komoly kihívások elé állítja az országokat. Az aszály vagy az áradások problémája akár Kína, akár Magyarország esetében túlmutat tartományi, illetve országhatárokon.
   
Illés Zoltán úgy fogalmazott - idézi a tájékoztatás -, hogy mindkét természeti jelenség igen nagy jelentőséggel bír a Duna vízgyűjtő területén Európában ugyanúgy, akárcsak Kínában például a Jangce vízgyűjtő területén. Hozzátette: a kérdés kezelésében a szakembereknek figyelembe kell venniük a Víz Keretirányelv és a Vízgyűjtőterület-gazdálkodási Terv szabályait is.
   
Kiemelte még a víztakarékosság fontosságát, zöld infrastruktúrák - így például természetes vízvisszatartó eszközök alkalmazását. Illés Zoltán hatékonyabb öntözési mechanizmusokat szorgalmazott, illetve az ivóvízhálózatban található szivárgások okozta vesztességek minimalizálására hívta fel a figyelmet.
   
Az EU-Kína Vízügyi Platform 2012-ben jött létre a Marseilles-i Víz Világfórumon mint közös finanszírozású és közös irányítású projekteket koordináló intézmény. A programok a szakpolitika és az üzleti szféra együttműködésével valósulnak meg a jövőben. A platform munkáját egy közös dán-kínai titkárság segíti.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések