ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Az ároktői gyanúsítottak jó ideig nem lesznek szabadon"

Az ároktői banda ügye miatt a Fidesz azt kezdeményezi, hogy a jövőben a legsúlyosabb bűncselekmények esetében ne legyen felső határa az előzetes letartóztatás időtartamának.
Létrehozva: 2013. október 10., 11:21
nyomtat küld

A Fidesz kezdeményezése kizárólag azokra a bűncselekményekre vonatkozik, amelyek büntetési tétele meghaladja a 15 éves szabadságvesztést, vagyis kizárólag az élet elleni bűncselekmények legszigorúbb eseteire – mondta Gulyás Gergely a Kossuth Rádió 180 perc című csütörtöki műsorában.

A Fidesz országgyűlési képviselője egyetértett azokkal, akik szerint nem ez az ideális megoldás, ám úgy vélekedik, jelen esetben két rossz közül lehetett választani: vagy nem tesz semmit a kormány, vagy a mostani megoldás mellett dönt. „Az ideális az lenne, ha az eljárás három év alatt eljutna az első fokú ítéletig, jelenleg azonban az igazságszolgáltatás egésze nem képes arra, hogy ez négy év alatt megtörténjen” – fejtette ki a nagyobbik kormánypárt szakpolitikusa.

Gulyás Gergely leszögezte, hogy konkrét ügyekbe a politikának nincs semmiféle beleszólása, ám azokat a feltételeket biztosíthatja, amelyek a gyorsabb eljáráshoz elengedhetetlenek. Példaként említette az új büntetőeljárási törvény elfogadását vagy a szakértői intézet további fejlesztését. „A jogszabályoknak egyértelművé kell tenniük, hogy az eljárási határidőket be kell tartani” – hangsúlyozta.

A képviselő álláspontja szerint az ároktői esetnél a mulasztás elsősorban a szakértői intézetet terheli, hiszen a bíróság 2011 februárjában-márciusában 2011. április 10-i határidővel kért szakvéleményt, ezzel szemben a végleges változat 2013. április 15-re készült el.

A szökéssel kapcsolatban Gulyás Gergely kifejtette: a kormánynak a bíróság és az ügyészség függetlensége miatt legfeljebb a rendőrségi hatáskörben van lehetősége vizsgálatot kezdeményezni. Mivel a jogszabály szeptember 1-jétől a lábperec viselését lehetővé tette volna, ám ezt nem indítványozta az ügyészség, és hivatalból sem rendelte el a bíróság, így ezen a területen is történt mulasztás – mutatott rá. A szakpolitikus a beszélgetés végén nyomatékosította, hogy az ároktői gyanúsítottak „jó ideig nem lesznek szabadon”.  

(hirado.hu-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések