ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Gulyás: A rezsicsökkentés alkotmányba foglalását vizsgálja a kormány

Munkacsoport vizsgálja, van-e értelme alkotmányban szabályozni a rezsicsökkentést, arra azonban mindenképpen szükség van, hogy a magyar kormány hatékonyan képviselje a magyar érdekeket Brüsszelben; ha az Európai Unióval vita alakul ki a kérdésben, az akár kötelezettségszegési eljáráshoz is vezethet.
Létrehozva: 2013. október 15., 08:38 | Utoljára frissítve: 2013. október 15., 08:39
nyomtat küld

Döntött az Országgyűlés az újabb rezsicsökkentésről: november 1-jén 11,1 százalékkal csökken a gáz, az áram és a távhő ára. A Fidesz frakcióvezetője azt kérte: az Országgyűlés politikai nyilatkozattal álljon ki a döntés mellett és utasítsa vissza az Európai Bizottság nyomásgyakorlását.

Szájer József szerint nem lesz elég alkotmányban védeni a rezsicsökkentést, ezért a politikus további kormányzati lépéseket vár. Ezzel kapcsolatban Gulyás Gergely az M1 Az Este című műsorában elmondta: munkacsoport vizsgálja, van-e értelme alkotmányban szabályozni a kérdést, és ha van, akkor milyen formában.

Ez egy lehetséges megoldás, de önmagában nem elegendő, azonban arra szükség van, hogy a magyar kormány hatékonyan képviselje a magyar érdekeket Brüsszelben, hogy ne engedjünk az Európai Bizottság nyomásának, amely Magyarországot olyanra kényszerítené rá, amely a közösségi jogból egyébként nem vezethető le - fogalmazott a Fidesz frakcióvezető-helyettese, aki hozzátette azt is: árszabályozási eszközzel a közszolgáltatások területén 28 uniós tagországból 18-an élnek.

Mint hangsúlyozta, nem szabad azt a látszatot kelteni, hogy van olyan jogi megoldás, amely megvédené az országot azoktól, akik emelnék a rezsit. Ám ha bármilyen plusz biztosítékot lehet a rendszerbe építeni – például hogy sarkalatos lesz a közszolgáltatásokról szóló törvény – akkor ez egy megfontolásra érdemes felvetés – mondta Gulyás Gergely.

A kormány szerint a közösségi jognak nem része a hatósági ármegállapítás a közszolgáltatások terén, ezért nincsen ilyen jogköre az Európai Bizottságnak, ebben csak a magyar Országgyűlés, a magyar kormány jogosult dönteni. Ha ebből vita lesz, az kötelezettségszegési eljárással is járhat - húzta alá Gulyás Gergely.

(hirado.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések