ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A kereszténydemokrácia semmivel nem pótolható

A kereszténydemokrácia hasznos, semmivel nem pótolható része a hazai demokráciának, a magyar szabadság ügyének - jelentette ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke egy szombati mosonmagyaróvári rendezvényen.
Létrehozva: 2013. október 20., 10:16
nyomtat küld

A házelnök a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) mosonmagyaróvári szervezetének rendezvényén arról beszélt: ez az eszme a keresztényszociális tanítást követve az európai fejlődés élvonalába repíthette volna Magyarországot, ha hagyják azok, akik vagy letértek az erkölcsi alapú politizálás útjáról, vagy sohasem jártak azon, "akiknek egyetlen szempontjuk volt: saját maguk".
   
A KÉSZ helyi szervezete által a mosoni plébániatemplomban rendezett eseményen, amelyen a KÉSZ és a KDNP elhunyt tagjai, köztük Barankovics István, Varga László, Kovács K. Zoltán, Isépy Tamás és Rapcsák András kereszténydemokrata politikusok lelki üdvéért fohászkodtak, a házelnök beszédében megjegyezte: a huszadik század bővelkedett olyan mérgező és gyilkos politikai eszmékben, amelyek hirdetőikkel együtt a történelem süllyesztőjébe kerültek.
   
A hazai kereszténydemokrata mozgalom megtalálta a sziklánál szilárdabb alapot

Kövér László úgy fogalmazott: "napjainkban például egy sokszorosan bukott politikus azt hirdeti, hogy a keresztény Magyarország nem lehet szabad, mert a kereszténység és a szabadság kizárja egymást. Mondhatnánk neki és a hozzá hasonlóknak felebaráti szeretettel, ha értenék: ne féljetek, ne féljetek megismerni az igazságot, mert az titeket is szabaddá tesz".
   
A hazai kereszténydemokrata mozgalom megtalálta a sziklánál szilárdabb alapot, amelyen gyakorlatiasan, a kor lehetőségeit kihasználva működött a szociális igazságosság szolgálatában, politikai közössége pedig a nemzeti összetartozás hitében és az emberi jogok maradéktalan érvényesüléséért vívott küzdelem szellemében jött létre - tette hozzá.
   
Barankovics fő feladatának a szellemi iránymutatást tekintette

Kövér László kiemelte: Barankovics István egy félig vagy egyáltalán nem szabad Magyarországon alkotott, és amikor emigrációba vonult, mert egy koncepciós per szereplőjeként sem volt hajlandó asszisztálni a rendszer fenntartásához, fő feladatának a szellemi iránymutatást tekintette.
   
Azok emelték magasba a rendszerváltoztatás során és után a kereszténydemokrácia zászlaját, akikre fiatalkorukban hatott Barankovics. Velük dolgozhattak együtt akkor a rendszerváltás fiataljai - jegyezte meg a házelnök.
   
Barankovics István (1906-1974) a Demokrata Néppárt elnöke volt 1945-től a párt 1949-es önfeloszlatásáig. Nevéhez fűződik a keresztényszociális irányvonal kialakítása. A Rákosi-rendszer kiépülésével emigrációba kényszerült, 1950-től a Magyar Nemzeti Bizottmány végrehajtó bizottsági tagja volt; 1958-tól haláláig az emigráns közép- és kelet-európai politikusok által New Yorkban alapított Közép-európai Kereszténydemokrata Unió elnöki tisztségét töltötte be.

(MTI - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések