ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Újabb átkelő nyílt a magyar-szlovák határon

Út köti össze hétfőtől a történelmi Abaúj két települését, Kékedet és a szlovák oldalon lévő Abaújnádasdot. A több mint kétmillió eurós (588 millió forint) beruházás átadásán Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár azt mondta: a következő hét évben megduplázódik a magyar-szlovák határon átívelő közlekedési kapcsolatok száma.
Létrehozva: 2013. október 21., 13:26 | Utoljára frissítve: 2013. október 21., 13:50
nyomtat küld

A határátkelő átadási ünnepségén a Miniszterelnökség államtitkára úgy fogalmazott, hogy mára Közép-Európa vált Európa legígéretesebb térségévé, és ebből Magyarországnak is a legtöbbet kell profitálnia. Mint mondta, ennek eléréséhez jó néhány versenyhátrányt kell még leküzdeni. Ilyen hátrány az, hogy Magyarország államhatára rendkívül ritkán átjárható, emiatt a határ az összekötés helyett inkább elválaszt. Egész térségek fejlődése látja ennek kárát - jelentette ki, megemlítve, hogy Magyarország határán átlagosan 25 kilométerenként található átkelő, miközben Nyugat-Európában akad olyan határszakasz, ahol másfél kilométerenként át lehet kelni.
   
Szólt arról, hogy ezen versenyhátrány megszüntetése érdekében a kormány országos fejlesztési programot indít. Ennek keretében mintegy 130 milliárd forintból 115 közúti kapcsolat létesül. Mint mondta, Szlovákia Magyarország öt legfontosabb kereskedelmi partnereinek egyike, a határ mindkét oldalán lévő 15 kilométeres sávban összesen mintegy 900 településen több mint két millióan élnek. Új utak építése a magyar-szlovák határom éppen ezért kiemelten fontos nemzetgazdasági érdek - mondta a politikus.
   
Emlékeztetett arra, hogy Orbán Viktor miniszterelnök július 2-án állapodott meg szlovák kollégájával, Robert Ficóval a két ország történelmének legnagyobb közös infrastruktúra-fejlesztési programjáról, arról, hogy hét év alatt a magyar-szlovák határon megduplázódik az átkelőhelyek száma, főként uniós forrásból.  Ebben a programban a negyedik a Kéked és Abaújnádasd közötti átkelő. Korábban a Győr-Sopron-Moson megyei Dunaremeténél és a Komárom-Esztergom megyei Lábatlannál indult el a kompközlekedés, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Zemplénagárdnál pedig augusztusban adták át az utat - tette hozzá.
   
Kékedről szólva Szijjártó Péter elmondta, ugyan légvonalban a két település közötti távolság alig négy kilométer, ám eddig az ötszörösét kellett megtenni annak, aki a szomszédos községbe akart átmenni. Ez az emberi kapcsolatoknak sem tett jót, és a térség vállalkozásainak is rendkívüli nehézséget jelentett - jelentette ki az államtitkár.
   
A magyar-szlovák határon átívelő közlekedési kapcsolatok bővítésének legalább a fele Borsod-Abaúj-Zemplén megye 282 kilométeres határán épül meg.  A Kéked és Abaújnádasd közötti mintegy öt kilométeres út magyar szakasza a Magyarország-Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 keretében készült el. A több mint kétmillió eurós költségből 1,7 millió euró (500 millió forint) az uniós támogatás.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések