ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Folyamatosan fejlődik a magyar-szlovák gazdasági együttműködés

Az energiabiztonság növelését, az autóipari kutatások összehangolását és a határátkelők számának növelését célzó megállapodások születtek a magyar-szlovák gazdasági vegyesbizottság szerdán Pozsonyban tartott ülésén.
Létrehozva: 2013. október 30., 17:15
nyomtat küld

Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár, a gazdasági vegyesbizottság társelnöke a testület ülése után elmondta: már a jövő év közepétől próbaüzembe helyezik a magyar és a szlovák gázvezetékrendszert összekötő vezetéket, amelyen 2015-től a kereskedelmi forgalom is megindulhat.
   
Az államtitkár a folyamatban lévő beruházással kapcsolatban azt hangoztatta: az észak-déli irányú infrastruktúrák megteremtése Közép-Európa energiabiztonságának alapvető feltétele. Ezen belül a magyar energiabiztonság szempontjából kulcsszerepe van a magyar és szlovák gázvezetékek összekötésének, ami stratégiai beruházás. "A 115 kilométer hosszú csővezeték épül, a tesztüzemet már a jövő esztendő közepén meg tudjuk indítani, 2015-től pedig már a kereskedelmi forgalom is meg fog indulni" - mondta. A vegyesbizottsági ülésen megállapodás született arról is, hogy Magyarország és Szlovákia közös álláspontot fog képviselni az Európai Unióban a nukleáris energia területén megvalósítandó fejlesztések kérdésében.
   
Szijjártó Péter ezzel összefüggésben rámutatott: mivel a nukleáris energia területén megvalósuló fejlesztések Magyarország és Szlovákia energiabiztonsága számára egyaránt rendkívül fontosak, a két ország közös álláspontot fog képviselni az Európai Unióban, ahol vannak olyan törekvések is, amelyek megpróbálják hátrányos helyzetbe hozni a nukleáris energia fejlesztését.
   
Bár a két ország az autóiparban bizonyos szempontokból konkurensnek számít, a vegyesbizottsági ülésen sikerült megállapodni a felsőoktatási intézményekben zajló kutatás-fejlesztési munka összehangolásában is - ismertette a külügyi és külgazdasági államtitkár.
   
Hozzátette: megegyezés született arról is, hogy folyatódni fog a két ország közti határátkelők számának fejlesztése, ennek keretében 2020-ig 25 új infrastrukturális kapcsolatot nyitnak meg, valamint a MÁV is kezdeményezni fogja a szlovák vasúttársaságnál négy korábban leállított vonalon a vasúti forgalom megújítását. Ezek konkrétan a Győr-Pozsony, Balassagyarmat-Losonc, Miskolc-Kassa, Hatvan-Losonc szakaszok.
   
Szijjártó Péter Pozsonyban megbeszélést folytatott Tomás Malatinsky szlovák gazdasági miniszterrel is, valamint részt vett a Nemzeti Külgazdasági Hivatal, a Szlovák Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Ügynökséggel (SARIO) és a pozsonyi magyar nagykövetség külgazdasági irodájával közösen szervezett üzleti fórumon.
   
A több tucat magyar és szlovák cég képviselőinek részvételével megrendezett fórumot megnyitó beszédében az államtitkár azt hangsúlyozta: a két ország gazdasági együttműködése hagyományosan jó és folyamatos fejlődik, Szlovákia a kereskedelmi forgalmat tekintve negyedik legfontosabb partnere Magyarországnak és a két ország közös energetikai és infrastrukturális projektjei is nagyon sikeresek.

(MTI - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések