ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Közös nyilatkozatban szorgalmazták az EU-n kívüli KEK-tagállamok segítését a külügyminiszterek

A Közép-európai Kezdeményezés (KEK) külügyminiszterei csütörtöki gödöllői ülésükön elfogadott közös nyilatkozatukban szorgalmazták, hogy a szervezet azon tagjai, amelyek már az EU-hoz tartoznak, segítsék az unión kívüli országokat.
Létrehozva: 2013. október 31., 18:21
nyomtat küld

A KEK-tagországok külügyi vezetői csütörtökön a Gödöllői Királyi Kastélyban tanácskoztak, és az ott elfogadott memorandumban üdvözölték, hogy több fontos lépés történt az országok európai közeledésében. Támogatták és ösztönözték az KEK Európai Unión kívüli tagjait, tegyék meg a szükséges lépéseket az EU bővítésének folytatásához szükséges kritériumok teljesítésére, valamint erősítsék kapcsolataikat az unióval.
   
A miniszterek arra kérték a KEK azon tagállamait, amelyek már az EU-hoz tartoznak, hogy az unió intézményein keresztül járuljanak hozzá a tagságra készülő és európai kapcsolataik erősítésére törekvő országok integrációjához. Szükségesnek nevezték, hogy a KEK szorosan együttműködjön más regionális szervezetekkel.
   
A dokumentumban üdvözölték, hogy a KEK projektekre koncentrál, ez meglátásuk szerint segítette a sikeres regionális együttműködési struktúra kialakítását, ami szükséges a régió országai, különösen az EU-n kívüli KEK-tagállamok párbeszédéhez és megfelelő gazdasági növekedéséhez.
   
Az ülésen részt vevők támogatták a KEK 2014-16-os akciótervét, és üdvözölték, hogy a dokumentum pontosan definiálja a szervezet küldetését és a stratégiai célokat, a strukturális és pénzügyi megerősítéssel kapcsolatos intézkedéseket. Megítélésük szerint ez a dokumentum, amely az EU új, 2014-2020-ra szóló többéves pénzügyi keretével egyidejűleg lép életbe, több területen erősítheti a együttműködést a tudásalapú, fenntartható gazdaság létrehozására. Ez összhangban áll az EU2020 versenyképességi stratégia céljaival, és segítené a bővítési folyamatot.
   
A KEK plenáris ülésén részt vett Albánia, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Csehország, Macedónia, Magyarország, Montenegró, Szerbia, Szlovákia és Szlovénia külügyminisztere, valamint Ausztria, Fehéroroszország, Horvátország, Olaszország, Moldova, Lengyelország, Románia és Ukrajna külügyminiszter-helyettese, külügyi államtitkára, képviselője. A találkozón szintén jelen volt az EU soros elnökségét betöltő Litvánia külügyminisztere, az Egyesült Államok helyettes külügyi államtitkára, valamint az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) képviselője.

(MTI - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések