ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Emmi: érthetetlen, az örmény önkormányzat miért ellenzi a nemzetiségi regisztrációt

Érthetetlennek tartja az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi), hogy az Országos Örmény Önkormányzat (OÖÖ) elutasítja a nemzetiségi regisztrációt.
Létrehozva: 2013. november 13., 17:30
nyomtat küld

 A tárca egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkársága az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta: érthetetlen, hogy "az Országos Örmény Önkormányzat vezetői arra ösztönzik a magyarországi örményeket, tagadják meg identitásukat, és ne éljenek azzal az új és mindeddig páratlan lehetőséggel, hogy közvetlenül is bekapcsolódhassanak az Országgyűlés munkájába".
    
Az államtitkárság "veszélyesnek" tartja az örmény önkormányzatnak az elutasításról szóló nyilatkozatát, mert megosztást szül a magyarországi örmény közösségen belül.
    
Mint írták, bíznak abban, hogy "a magyarsággal évszázadok óta együtt élő és szolidáris örmény közösség élni fog törvény adta lehetőségével, és az OÖÖ vezetői által kiadott közlemény szirénhangjával ellentétben nem az önfeladást választja, hanem aktívan részt kíván venni közössége jövőjének formálásában az Országgyűlésben".
    
Az államtitkárság emlékeztet arra, hogy a nemzetiségek parlamenti képviseletére vonatkozó jogszabályok előkészítésekor az OÖÖ nem élt kifogással.
    
Az OÖÖ keddi közleményében tudatta az MTI-vel, hogy elutasítja a nemzetiségi regisztrációt, és csatlakozik a több roma társadalmi szervezet, párt és önkormányzat által meghirdetett, a teljes szavazati jogot követelő Ne regisztrálj! kampányhoz.
    
A közlemény szerint súlyos erkölcsi és alkotmányossági, illetve egyéb jogszabályi aggályokat látnak a jövő évi országgyűlési választásokhoz kapcsolódó nemzetiségi regisztrációval összefüggésben. Álláspontjuk szerint a nemzetiségi választójogi törvény hatályos szabályozása alapján ha a Magyarországon élő nemzetiségek "az identitásukat választják, lemondani kényszerülnek szavazati jogukról", és elveszítik annak lehetőségét, hogy beleszólhassanak az ország sorsába.
    
A 2014-es országgyűlési választáson azoknak, akik valamilyen nemzetiséghez tartozóként regisztrálják magukat, lehetőségük van arra, hogy nemzetiségi listára szavazzanak. Aki viszont nemzetiségi listára szavaz, az nem szavazhat pártlistára, csak egyéni képviselőre, mert különben három szavazata lenne.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések