ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Sikeres kereskedelmi lépés volt a reverz gázszállítás Magyarországról Ukrajnába

Sikeres kereskedelmi lépésnek minősítették mindkét részről a Magyarországon keresztül visszaáramló (reverz) gázszállítást Ukrajnába azon a megbeszélésen, amelyet Kovács Pál, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) energiaügyért felelős államtitkára folytatott Eduard Sztavickij ukrán energetikai miniszterrel szerdán Kijevben.
Létrehozva: 2013. november 14., 08:34
nyomtat küld

 Az államtitkár egy nemzetközi energetikai konferencián vett részt az ukrán fővárosban, amelyen a visegrádi országok (V4) és Ukrajna energetikai együttműködéséről folytattak eszmecserét. Kovács Pál az ukrán miniszterrel folytatott megbeszélését követően az MTI-nek kiemelte, hogy a Magyarország felőli gázszállítás is hozzájárul Ukrajna földgázimport-diverzifikációs törekvéseihez.
    
Szót ejtettek a villamosenergia-piacok összekapcsolásának lehetőségéről, kiemelve, hogy ennek egyik alapfeltétele az infrastruktúra fejlesztése. "Ukrajna a következő tíz évre mintegy 1500-2000 megawatt szabad kapacitást termelhet a visegrádi országok, illetve az azokkal szomszédos államok piacaira. Vizsgáljuk ezért annak lehetőségét, hogy Magyarország számára milyen tranzit- és értékesítési lehetőségek nyílhatnak meg ezen a területen" - mondta az államtitkár.
    
A megbeszélésen szóba kerültek az ukrajnai palagáz-kitermelési projektek is, amelyek jelenleg tesztfázisban vannak, de egy-két éven belül kiderül a technológia alkalmazhatósága, illetve az, hogy mekkora kitermelhető mennyiséggel rendelkezik az ország.
    
"Mi is kiemelt figyelemmel tekintünk erre, és bízunk abban, hogy a beruházások eredményessége hosszabb távon szintén hozzájárulhat az európai régió ellátásbiztonságának növeléséhez" - jelezte Kovács Pál. Hozzátette: "nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Európában az elkövetkezendő 15-20 év távlatában majdnem 100 százalékos lesz a földgázfüggőségünk, ezért minden új kitermelési technológiát és alternatív szállítási lehetőséget meg kell vizsgálnunk, amellyel a gázellátásunk biztosítható, és célszerű ezek felhasználásáról időben tárgyalásokat kezdeni".
    
A konferencián a magyar küldöttség bemutatta, miként alakította Magyarország párhuzamosan az energetikai infrastruktúra és a kereskedelem fejlesztését a gáz- és a villamosenergia-tőzsdék létrehozásán keresztül. Ismertették továbbá azt, hogy a szomszédos piacok összekapcsolása milyen kedvező hatással van az árak alakulására, s ebben milyen lehetőségei lehetnek az ukrán gazdaságnak.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések