ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Cséfalvay: 140 milliárd jut a start-up programokra

A kormány a következő  uniós költségvetési ciklusban mintegy 140 milliárd forintot szán uniós és hazai forrásból a magyarországi start-up világ erősítését célzó programokra - mondta Cséfalvay Zoltán kedden a "Fiatal vállalkozók hete" rendezvényén.
Létrehozva: 2013. november 20., 08:25
nyomtat küld

A Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára megerősítette: szeretnék, ha Budapest 2020-ra Közép-Kelet-Európa start-up fővárosa lenne. Ilan Mor, Izrael Állam budapesti nagykövete megnyitó előadásában kiemelte: Izrael nagy hangsúlyt helyez az innovációra, Izrael Állam a GDP több mint 5 százalékát fordítja K+F kiadásokra. Izrael a csúcstechnológiai és kommunikációs kutatásokra, a biotechnológiai fejlesztésekre, és építészetre helyezi a fő hangsúlyt - tette hozzá.
   
Az NGM parlamenti és gazdaságstratégiáért felelős államtitkára Hogyan lehetünk start-up főváros? címmel tartott előadásában rámutatott: a start-up cégek fejlődését segítő pénzeszközök kétharmada visszatérítendő támogatás lesz, az új, innovatív cégeknek ugyanis fejlesztéseik egy részét saját erőforrásból, saját kockázatra kívánatos megvalósítaniuk. Ehhez persze kedvezményes hiteleket vehetnek majd fel, illetve ehhez társuló garanciavállalás segítheti a fiatal innovatív vállalkozások indulását - fűzte hozzá.
   
Van még tér a fejlődésre

Az államtitkár hangsúlyozta: 2012-ben K+F kiadásokra a GDP 1,3 százalékát költötték el Magyarországon, ez a korábbi évekhez képest kiemelkedő arány, ami összesen mintegy 363 milliárd forintot jelentett, ennek kétharmada vállalati fejlesztés volt. Van azonban még tér a fejlődésre, hisz az Európai Unió tagállamai átlagban 1,9 százalékot fordítanak K+F költségekre - mutatott rá.
   
Cséfalvay Zoltán kiemelte: a következő uniós költségvetési ciklusban együttesen mintegy 7300 milliárd forint uniós és hazai forrás, támogatás segíti a magyarországi fejlesztéseket, ennek mintegy 60 százalékát közvetlenül gazdaságfejlesztésre kívánja költeni a kormányzat. Kifejezetten K+F kiadásokra mintegy 700 milliárd forintot kíván fordítani a kormány - tette hozzá.
   
Nagy szerepet kapnak a kockázati tőketársaságok

Cséfalvay Zoltán arról is szólt, hogy a start-up cégek támogatásában, fejlesztésében kiemelten nagy szerepet kapnak a kockázati tőketársaságok. Hangoztatta: Magyarország az első az Európai Unióban azt tekintve, hogy a kockázati tőketársaságok befektetései a GDP hány százalékát adják, a Magyarországon elért arány az uniós átlag háromszorosa.

(MTI - fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések