ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Keller László összeférhetetlenségi ügye

Az Országgyűlés mentelmi bizottsága egyhangú állásfoglalással erősítette meg, hogy a köztársasági elnök, az ombudsmanok, valamint az Állami Számvevőszék elnöke és alelnökei vagyonnyilatkozatai ugyanúgy nyilvánosak, mint a parlamenti képviselőké, míg a hozzátartozók vagyonnyilatkozatai zártak.
Létrehozva: 2002. február 19., 18:54
nyomtat küld

A bizottság keddi, zárt üléséről Isépy Tamás (Fidesz), a testület elnöke tájékoztatott.
Elmondta, Áder János, az Országgyűlés elnöke kereste meg a testületet azzal a kéréssel: foglaljon állást, nyilvánosságra kell-e hozni a közhatalmi feladatokat ellátó és a közvagyonnal gazdálkodó tisztségeket betöltő személyek vagyonnyilatkozatát.

A mentelmi bizottság fideszes elnöke arról is tájékoztatást adott, hogy a testület 5 igen, 6 nem szavazat és egy tartózkodás mellett nem javasolja az Országgyűlésnek Horváth Béla kisgazda képviselő mentelmi jogának felfüggesztését. A kisgazda politikust Kuncze Gábor pártelnök jelentette fel az SZDSZ képviseletében azért, mert - a feljelentő állítása szerint - az írott és az elektronikus sajtó útján több alkalommal a becsület csorbítására alkalmas nyilatkozatokat tett, illetve valós tényeket hamis színben tüntetett fel. Horváth Béla az SZDSZ-t összességében milliárdos nagyságú gazdasági visszaélésekkel hozta összefüggésbe.
Isépy Tamás a bizottság eddigi gyakorlatára hivatkozva kijelentette: a közszereplők tűrési kötelezettségének nagyobbnak kell lennie, mint másokénak, és a képviselőknek ilyen esetekben rendelkezésre állnak a polgárjogi eszközök.

A testület javasolja viszont a Keller László MSZP-s honatya ellen felhozott összeférhetetlenségi ügy kivizsgálását. A Béhm Ügyvédi Iroda szerint Keller László jogosulatlanul szerezte meg és használta fel az ügyvédi iroda és a Környezetgazdálkodási Intézet között létrejött szerződést, amikor a dokumentumot a sajtó útján ismertette.
Keller László az ülés előtt levélben arra hívta fel a bizottság elnökének figyelmét: "az iroda által kezdeményezett összeférhetetlenségi eljárást követő egy éven belül érdemi lépés nem történt, így a hatályos Ptk. szerint az elévülés is bekövetkezett". Az MSZP-s politikus nem tartja véletlennek, hogy a kampány időszakában vették elő ezt az ügyet.
Isépy Tamás megjegyezte, nem tehet arról, hogy az ügy tárgyalása egybeesik a kampány időszakával, hiszen a vonatkozó jogszabályok módosítását meg kellett várni. Hozzátette: az összeférhetetlenségi ügy nem évül el, a bizottságnak döntési kényszere van, így kisorsolták a háromtagú vizsgálóbizottságot, amelynek vezetője Dornbach Alajos (SZDSZ), két tagja pedig Dán János (FKGP) és Szili Sándor (MSZP) lett.

A bizottság elnöke kitért arra: tájékoztatta a testületet, hogy saját hatáskörben úgy döntött, elutasítja a Torgyán József FKGP-elnök vagyonnyilatkozatát kifogásoló APÜSZ-kezdeményezést, mert az nem a nyilatkozatban feltüntetett adatok valódiságának megállapítására vonatkozik, hanem a vagyongyarapodást kifogásolja.

 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések