ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Nyílt levél a rendszerváltoztató társaknak

Létrehozva: 2006. április 5., 13:21 | Utoljára frissítve: 2006. április 5., 13:22
nyomtat küld

Tisztelt SZDSZ!

Orbán Viktornak címzett, 2006. április 3-i nyilatkozatuknak van egy mondata, amellyel teljesen egyetértünk. A rendszerváltoztatáskor a demokratikus ellenzék tagjai valóban három dologért szálltak síkra. Valóban nemet mondtunk a kommunizmusra, igent a szabadságra és a piacgazdaságra. Éppen ezek ismeretében nehéz elfogadni, hogy hajdani társaink, Önök, akikkel együtt kivívtuk a magyar történelem egyik legszebb, véráldozatot nem követelő demokratikus fordulatát, szembefordultak ezekkel a célokkal.

A Fidesz valóban nemet mondott a kommunizmusra. Az SZDSZ ezzel szemben a rendszerváltoztatás óta két olyan koalícióban is szerepet vállalt, melyek mindegyike a megbuktatott kommunista rezsimet szimbolizáló személyt - egy, az 56-os forradalom leverésében közreműködő karhatalmistát, egy, a múltját eltitkoló SZT-tisztet és egy egykori KISZ-titkárt - emelt a miniszterelnöki székbe.

A Fidesz valóban igent mondott a szabadságra. Az SZDSZ ezzel szemben kormányzati szereplőként lábbal tiporta a gyülekezési, a sajtó- és a szólásszabadság jogát. Elég, ha az amerikai külügyminisztérium legutolsó, 2005. évi jelentését idézzük fel, amely megállapítja, hogy Magyarországon a kormány nyomást gyakorolt a közmédia szerkesztési és személyi döntéseire. Elég, ha emlékezetünkbe idézzük a 2003-as esztendő első hónapjait, amikor példátlan módon, alkotmányt sértve, alig két hét alatt négy szervezet hat demonstrációját tiltatták be. Elég, ha megállapítjuk, hogy kormányzásuk alatt bírósági eljárások egész sorában (Berkecz Mária, Csépányi Nóra, Szász Károly, Mellár Tamás, Papcsák Ferenc, Bártfai Béla), kormányzati megbízásból hurcoltak meg olyan, munkájukat tisztességesen elvégző polgártársunkat, akik a polgári kormányzatban vállaltak feladatot. A vádak azóta kivétel nélkül hamisnak bizonyultak, az eljárások mindegyike a meghurcolt munkatársak felmentésével zárult.

A Fidesz valóban igent mondott a piacgazdaságra. Ezzel szemben az SZDSZ kormányzati tényezőként a magyar gazdaság hazai szereplőivel szemben folyamatosan a nemzetközi nagytőke monopóliumait támogatta, támogatja. A monopóliumok uralma sohasem vezethet valódi piacgazdasághoz. Nem árt emlékezetünkbe idézni a regnáló kormánykoalíció első miniszterelnökének, Medgyessy Péternek azon kijelentését, miszerint "az SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel".

Míg a Fidesz mindvégig hű maradt a rendszerváltók célkitűzéseihez, az SZDSZ elárulta azokat. Elárulta a rendszerváltoztatást, elárulta saját múltját, s közben teljesen összenőtt az utódpárttal, az MSZP-vel, amely mind a mai napig nem határolódott el a diktatúra állampártjától, sőt, eszmeiségében, személyi állományában és példaképeiben is annak jogutódja.

Bayer Zsolt
Deutsch-Für Tamás
Elek István
Hankiss Ágnes
Lánczi András
Németh Zsolt
Rácz András
Rockenbauer Zoltán
Schmidt Mária
Szájer József
Tellér Gyula

 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések