Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
Kövér: Kíváncsian várom a bankszövetség megoldási javaslatait
2011. november 15., 10:24
Szigorítaná a házszabályt Kövér László, az Országgyűlés elnöke, aki a Magyar Hírlapnak adott interjúban beszélt arról, hogy sok házszabály szélesebb körben engedi a képviselői jogok gyakorlásának bizonyos korlátozását.
A Magyar Hírlap keddi számában a házelnök utalt arra, hogy korábban volt házőrség. Az ellenzék botrányaival eddig nem kellett foglalkozni, de "itt vannak az új idők bajnokai akik semmilyen normát nem ismernek el" - fogalmazott Kövér László.
Mert! Lett volna elég ideje a bankszövettségnek, a hitelesek egyre rosszabbodó helyzete láttán / mert, hogy látták azt ne is tagadják / a féket meghúzni a megoldáson gondolkodni és cselekedni. De mondhatnám úgy is el van kötelezve, így aztán nem is akarja megoldani.
Csak azt nem tudom mit gondol, meddig mehet ez nyúzása a hiteleseknek a bankok részéről.
Nem lehet nekik hinni! Akik ilyenbe bele mennek nem komoly emberek./ A komolyságon itt, a felelőségtudatot értem. /
Akik szeme előtt ez véghez ment, / és most az előző kormány döntéshozóira is gondolok /sőt, karöltve erre képesek voltak, azok elvetemült gazemberek vagy gyáva férgek.
De azért én is kíváncsi vagyok, mert Én megtehetem, főleg, hogy nem kell országot vezetnem. Viszont ha kellene akkor nem lennék rá kíváncsi, hanem cselekednék. Mert mégegyszer mondom, ez időhúzás és azután előjönnek a semmivel.
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 10pt">
A valós gazdasági tényektől, s folyamatoktól való tudattalan, vagy tudatos távoltartása, esetleg elszakadása a financiális tőkének az, amely okozója, és fenntartója a világ, s köztünk hazánk állandósuló a társadalmi, társadalmak egészét sújtó válságfolyamatoknak. E tekintetben nyilvánvaló pl. az IMF, és a minősítő intézmények erősödő együttműködése. Ideje lenne a G7, G8, G20… buliknak belátni, hogy az „önkéntesség, fokozatosság és az állami támogatás” elvének józan belátása, a nemzetek államának döntő együttműködése hiányában minden nemes, vagy nemtelen racionálisnak gondolt értékelés, döntés és eljárás annak fokozódó kockázataival együtt eleve kudarcra van ítélve. Ebben a környezetben, s helyzetben valóban kérdés, hogy a valós helyzettel számolni kénytelen Bankszövetség milyen álláspontra helyezkedik!
<p class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 10pt">
Ez ma folyamatos lavina-mozgásban tartja pórázon, s rendkívül szűk mozgástérben nemcsak a magyar gazdaságot, s ezen keresztül az egész társadalmat, - kivéve azokat, akik egy ilyen nevén nem nevezett haza és nemzetellenes neoliberális alkunak akkor is és mai is személyes, vagy örökölt haszonélvezői. De a történelmi felelősség nem csupán az akkori hitelfelvevő, hanem a valós pénzügyi-gazdasági kockázatra politikailag érzéketlen manipulatív, ma folyamatosan zsaroló hitelezőé, nemzetközi tőkéé, a mögöttük manipuláló nemzetközi politikáé. Folyt. köv
Bármily ország nemzetközi minősítése, pl. Magyarország minősítése mögött az a történelmi tény takartatik, mely szerint egy a nemzetet romba döntő, bukásától menekülő akkori „(liberál-)kommunista” vezetés megideologizálva a problémát az akkori pénzügypolitika és monetáris hatalom (POLB, KB, az MNB és a közelmúltban életművéért kitüntetett Fekete János et…) birtokában, egyéb legális és legitim források hiányában ideológiai ellenfelétől, pl. döntően (japán) magánbankoktól kunyerált és kapott az akkori magyar diszpozíciókat jóval meghaladó hiteltámogatást. Hogy ez szakmailag mennyire volt tudatos és megszemélyesítő nem csupán jogi, hanem elévülhetetlen és tisztázásra váró hatalom-politikai kérdés.