Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
A kormány nemzeti gazdaságpolitikát folytat
2013. július 27., 14:31
Ennek kerete az új alkotmány, amely nem egy liberális, hanem egy nemzeti alaptörvény, és egyensúlyban tartja a jogokat és kötelezettségeket - hangsúlyozta Orbán Viktor.
A Nemzetközi Valutaalaptól (IMF) korábban felvett kölcsön végtörlesztésére utasította Orbán Viktor miniszterelnök Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert. A kormányfő ezt szombaton jelentette be a 24. Bálványosi Nyári Szabadegyetemen és Diáktáborban, a székelyföldi Tusnádfürdőn.
-másrészt vannak olyan dolgok amit NEM lehet megoldani az erő poziciójából. Ez utóbbi röviden azt jelenti, hogy erőnek-erejével NEM lehet "rendet" teremteni a fejekben. (Kádár jános szerint a példa erejével kell hatni - ez igaz DE idő kell hozzá, másrészt tulajdonkép mit tekintünk pédának).Az általad említett "korrupt hivatalosságok" - egyszerűen léteznek, mondjuk ki ÚGY, hogy azonnal hozzá kell tenni, hogy a mértéke ismeretlen. ("és mégis mozog a föld", korrupció meg van)
János józan ésszel gondold végig: a korrupció olyan mint a bura alatt az egyiptomi sötétség - sem közvetlenül, sem a burát felemelve NEM látható sem világosban sem sötétben. Az egész csak arra jó, hogy egy bizonyithatatlan dologgal támadják a Fideszt. A bura alatt egészen biztosan sötét van DE! nem látom. A trafikügyben egészen biztos, hogy voltak korrupciós jelenségek DE! ki vagy hányan ment/mentek ezzel kapcsolatban perre? Azért a média biztosan "meszellőztette" volna
Valóban! másképp látjuk a dolgokat. Emlékszem arra mikor APA-val egy új alkotmányról "álmodoztunk" - akkor fogalmunk sem volt arról hogy ha a Fidesz netán hatalomra kerül akkor milyen többséggel teszi azt DE egy alapjaiban is teljesen új alkotmányt ELEMI feltételnek tekintettük. "virág"-nyelven azt is megbeszéltük, hogy bár elmentek az oroszok, megszünt a (2év)kötelező sorkatonai szolgálat alapján tökéletesen képzett!! és levetett kézi fegyverekkel felfegyverzett!!! KB. 100 ezer főre becsülhető munkásőrség DE az állam MINDEN szintjén még ott vannak a retro-komunisták akiknek szemüvegén át MI polgári liberálisok NEM IS LÁTSZUNK! NEM hülyeségekről polemizáltunk - ezt a legutóbbi államvédelmi hatósági botrány (bűnvádi eljárás) fényesen igazolta.
János kormányváltás történt mások a problémák még akkor is HA a Fidesz az "erő" poziciójában van. A problémák alapvetően két területre esnek egyrészt sajnos visszaköszönnek a 2002-es problémák - ami komoly pofáraesést eredményezett (folyt.:2)
Nem választanám el az alapozást az építkezéstől. Alapozás nélkül nem szerencsés építkezni. Építkezés nélkül mit alapozunk ? Egyik oldalról megfigyelhetők a társadalomban az éljünk túl valahogy a többi meg le van ... . Másik oldalról pedig a harácsoljunk, raboljunk, lopjunk, fosszunk ki, amíg lehet a többi meg le van .. . Ehhez hatékony partnernek bizonyulnak a korrupt hivatalosságok.
Hiába teszi le a voksát akár 6 mil. szavazó egy irányzat mellé, ha naponta futnak bele az emberek, hogy nem mozdul aminek mozdulnia kéne. Sőt kikiáltják társadalomra veszélyes elemnek azért mert akik tisztességgel helyt állnak a maguk területén elvárják, hogy történjen végre, ennyi év elteltével, amire szavaztak. És történik ? Igen történik, még korruptabbak még veszettebbek és hivatkoznak azokra a jogokra amikkel ők ruházták fel magukat.
Nem hinném, hogy a dolgos emberek kárára kéne éltetni a szabotőrök újabb és újabb generációit !
"Átfogó eredményeket elérni nem azért nehéz mert lehetetlen, csak azért mert több a kerékkötő, mint a nemzetünkben gondolkodó" - ahogy írod.
Szóval
egy dolgot gondolj végig. Az ellenzék többször a Fidesz szemére veti a 2/3-ot, mint a tulajdonképpeni cselekvési szabadságot. HA hangsúlyozom HA! ez igaz akkor teljességel nyilvánvaló, hogy többen állnak a Fidesz által képviselt álláspontok mögött. EZ egyben azt is jelenti, hogy nem lehet több a "kerékkötő"
A fentiek alapján eléggé nyilvánvaló, hogy egyszerűen nincs igazad.
A problémát a nagyságban, a növekedésben kell/lehet keresni - a nagyság "átka", ahogy mondani szokták. A növekedés egyben azt is jelenti, hogy a gyarapodással "bejönnek" olyan nézetek álláspontok, melyek ütközhetnek az eredeti célkitűzésekkel (fundamentumok) - és ezt sajnos vezető Fidesz politikusok nézetként magukévá teszik. Nem szabad az elvakult bigottság csabdájába esni DE ha feladjuk a fundamentumokat akkor arról mondunk le ami összehozta a 2/3-ot.
A célok megvalósulhatnak vagy csak vágyak maradhatnak ?
Jelenlegi látszat a vágyak és elmékedések idejét mutatja ? Átfogó eredményeket elérni nem azért nehéz mert lehetetlen, csak azért mert több a kerékkötő, mint a nemzetünkben gondolkodó. Csaknem a teljes hivatali rendszer vezetői és beosztottjai kizárólagosan a saját lehetőségeikkel való visszaéléseket tekintik jövőképnek. A hivatali bűnpártolás érezhetően nem csökkent. Az embernek az az érzése, hogy a bünözés lett az állami hivatalok, stb lényege. Mintha a bal oldalnak nevezett maffia hálózat végérvényesen beépült volna az állam szervezeteibe. Nyíltan követik el bűncselekményeiket, hiszen nincs aki felül bírálná őket. Ha véletlenül akad köztük valaki akinek fejlettebbek az erkölcsi érzékei, no azt a szerencsétlent mielőbb kiközösítik.
Szép gondolatok, szerintem ez az állam aparátus ahogy van nem érzi magáénak e nemes célokat. Amit magáénak érez az a hatalommal való visszaélés, és a saját bűnös pozicióik megőrzése.
Összeségében jól átgondolt kiváló, mindenki számára érthető beszéd volt. Amin csendesen mosolyogtam az, hogy a klasszikus közgazdaságtan fogalomkörében tökéletesen ismert, megmagyarázott és kitárgyalt neokolonizációs jelenségeket (a populizmus eszközeit kiválóan alkalmazva (elmentek a tankok, megjöttek a bankok)) érthetően kitárgyalta és megmagyarázta az EU-n belül a nyugati- és keleti- európai államok (nemzetállamok) között meglévő, a megtermelt és felhasznált "erőforrások" viszonyát - mint alapproblémát. (uraim erről szól a történet) Hogy ez mennyire igaz ott van a politika és a média által sokat emlegetett, ezt kiszolgáló "kettős mérce".
A valós, meglévő probléma tökéletesen érthetővé vált, és az is hogy jelenleg a problémára "nyugaton" NINCS recept - mivel az az erőforrások elvesztését IS! jelentené. Inkább pénzügyi oldalon a meglévő állapotok "tezaurálásával" foglalkoznak. DE! ez felülírja a kezdeti feltételeket, az EU korábbi alapelveit.
<p class="MsoNormal">
A fentiek alapján egy nyitott kérdés maradt (és ez a lényeg):
<p class="MsoNormal">
„az a kérdés, hogyan tudunk olyan politikát felépíteni, hogy megőrizzük a politikai és gazdasági szuverenitást. Rámutatott: ma ez a nemzetstratégia elsőszámú kérdése, azaz hogy Magyarország haszonélvezője vagy kárvallottja lesz a most kialakuló világrendnek”