Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
Orbán: Nekünk nincs vesztegetni való időnk
2011. október 25., 01:14
Magyarországnak el kel rugaszkodnia a válságzónától - jelentette ki Orbán Viktor hétfőn a parlamentben
Fontos döntések előtt áll Európa- fogalmazott napirend előtti felszólalásában Orbán Viktor miniszterelnök. Mint mondta: egyhamar nem várható gyors növekedés az európai gazdaságban, amire Magyarország válasza az, hogy "a magunk útját kell járnunk".
Nyilvánvaló, hogy a jövő évben ezermilliárdos nagyságrendű elcsúszást fog okozni a csökkenő gazdasági növekedés. Javaslom, hogy a kormény kezdjen hozzá az ígért bürokrácia csökkentéshez! Csak a saját példámat hoznám mintának: Két középfokú szakmám van, a jövedelmem pedig közel felére csökkent az elmúlt fél évben, mert a cégemnek nem megy jól... Van némi tőkém, gondoltam vállalkozhatnék, de az mivel is jár?
1. Azonnali, bevételektől függetlenül megfizetendő több tízezer forintos havi költséggel.
2. Aztán például hiába a két középfok, ha kereskedni is akarok, akkor végezzek el még egy humbug eladói tanfolyamot is 130 ezerért...
3.Hiába adott a saját helység, az úgy nem jó, hanem legyen hozzá érintésvédelmi jegyzőkönyv, tűzvédelmi felmérés, munkavédemi kockázatelemzés, kémiai kockázatbecslés és a többi és a többi, csak pár tízezer forint darabonként...
Kedves János !Hazánk eladósodásában szinte az összes kormányzat az elmult évszázadban benne volt és nem azért csinálták mert le akarták pusztitani a nemzetet :))
A kommunista korszakban magyarázták hogy a hitel a gazdaságot felpezsditi,termelőkapacitás fokozódik és annak hozamából a tartozás visszafizetésére is jut. Gyurcsány mondta : ahova eljut az autopálya oda a tőke és beruházás is szivesebben és munkahelyek keletkeznek !Ezekben van logika is ,mégha inkább hizelkedő népszerüséghajszolás .
Emlékezzél a jobbközép Antall kormánnyal szemben fellépő taxisblodád ügyére ! Ott is azt kifogásolták hogy a kisemberre kevés jut,az üzemanyagárak mennek fel az égbe miközben mindenfélére költ a politikum bőven.
A mostani Orbán kormány az első amelyik az ALKOTMÁNYBAN is szabályokat helyezett el az eladósodás megállitására és praktikusan igyekszik a kárt enyhiteni ! Dehát sulyos az állapot a doktor nem képes csodára ! Nincs vesztegetni való időnk valóban ! az államköltést vissza kell fogni !
7. Dharma !
" Még engemet is ledöbbentett..."
Ez a különbség a háború és a gazdaság között.
A háborúban a győzelemért hajlandók az emberek feláldozni vagyonukat, életüket a győzelemért. Csakhogy ott is számolni kell a stratégáknak az áldozatok ésszerű mértékével. Háborúzni is úgy lehet, hogy tudjuk honnan pótoljuk a veszteségeket.
Most gazdaságról beszélünk. Mégis néhányan tönkreteszik a javak értelmi szerzőit, előállítóit. Azt hiszik a konkurens gazdasági erő örökké finanszírozni fogja a lebutított szakmailag elsorvasztott szolgainak idomított következő generációk döntés és cselekvés képtelenségét.
Mára olyan függőségbe sodorták az országot, amiből az önbecsülésükben a sárga földig alázott emberek közreműködésével lehet kiutat találni.
Nyilván nem érzékeled az emberek kiábrándultságát, akiket adminisztratív eszközökkel megfosztottak mindenüktől amiből addig tehettek családjukért a közösségért.
Legyen intő pl. a Görög és a többi ország válsága ! A mi bajunk nem az ő bajuk !
Ez a véleményem !
A Bibliában János könyvének második fejezete írja le a templom megtisztítását. Jézus első alkalommal megy Jeruzsálembe, hogy bemutatkozzák, mint az isteni törvény beteljesítője. A pogányok udvarában színes társaság veszi körül, hatalmas a nyüzsgés-mozgás, áldozati állatokat vásárolnak, és itt üzletelnek a pénzváltók is. Jézus felborítja a pénzváltók asztalait és kiűzi a kufárokat (kereskedőket) a templomból. Isten háza nem üzlet és nem bank.
Pap nem vagyok: ez sem dörgedelem; vitéz se: sosincs harcom, se cselem; kufár se, ravaszfejű tőkebolond: a nagyhasú flaskó nékem a gond.
http://www.portfolio.hu/deviza_kotveny/deviza/elmarad_a_holnapi_ecofin-ules_megbillent_az_euro.157431.html
"Feltehetően a nagyfokú nézeteltérések miatt elmarad a holnapi eurózóna állam- és kormányfői csúcstalálkozót megelőző időpontra tervezett EU pénzügyminiszteri találkozó "
János tévedésben vagy :) ugyanis a rendszerváltozás óta eltelt 22 évben a magyar gazdaság szépen fejlődött,a GDP /termékek és szolgáltatások / szépen gyarapodtak. lásd Központi Statisztikai Hivatal
http://www.ksh.hu
A privát sőt a privatizált szektor is erősödik.
A probléma az ÁLLAMI TULKÖLTEKEZÉS. A magyar állam külső és belső adósságállománya botrányos . Sajnos egyes kormányzatok sokkal többet költöttek el mint amennyivel a magyar gazdaság növekedett :)) Ma már a megtermelt javak jó része ADÓSSÁGRA MEGY EL és nem életszinvonalra.
Selmeczi Gabriella adott itt online-interjut és a kérdésemre közölte :
"az életszínvonal kapcsán egy tényadatot mondjak Önnek az adófizetők pénzéből napi 6,1 millió eurót, éves szinten ezer milliárd forintot kell kifizetnünk csak a hitelek kamatára."
Még engemet is ledöbbentett ez a szám /kevesebbet tételeztem fel / ennyi pénzt átutalunk a hitelezőinknek kidobjuk az ablakon !
Igy aztán persze hogy te is joggal mérgelődsz a magyar kisember megélhetése miatt.
Szerintem van rajtam kívül még 2 - 3 ember aki emlékszik a privatizáció előtti életre. Az emberek megkapták munkájuk értékét ! Ma ? Libatolvaj és a többi !
Igazad van. Mondták: az állam rossz gazda.
Hasonlítsuk össze az ország politikai, gazdasági, erejét egészségi állapotát, családok helyzetét a mostanival ? Számoljunk mit hoztak a privatizátorok és mit hagynak itt ?
Mi történt az emberek önértékelésével ? Mi történt a dolgozók érdekképviseletével ? Mi történt a fizetések vásárlóértékével ?
Mi magyarázza, hogy amíg a multik a bankok ezer milliárdokat keresnek, dolgozó családok ezrei a közüzemi számláikat sem képesek befizetni ?
Miért igényelnek folyamatosan támogatást cégek amk a gazdag nyugatról hozzák nekünk a modernizációt ?
Mi indokolja, hogy a hazai dolgozók munkájának megbecsülése a 70-es évek bérszínvonalát idézi ?
20 év alatt kb. 30 év a visszafejlőés a hazai gazdaság teljesítő képességére figyelemmel ?
Kérem a MOL és az OTP is ma már szinte multinacionális.....és tevékenységüket nem a szélhámosság jellemzi hanem a hatékonyság és törvényesség. Életünk egyre nemzetközibb....ez azonban a legkisebb mértékben sem akadályozhatja meg a nemzet és haza szeretetét ! :)
Számomra a "multizás" olyan mint amikor a legény aggályoskodik a házasságtól mondván oda a függetlensége meg ilyenek. Persze viselkednie kell :)) dehát a párkapcsolat a család a gyerek és a nagyrokonsági szeretet-közösség mégiscsak jelentős többlet értékkel gazdagitja őt is,amit kár lenne kihagyni !A házasságban nem veszit az ember legfeljebb a magányát veszti el,de sokat nyer ....
János :)) az ilyesfajta bulváros harsánykodással fel kéne hagyni.
Emlékszem annó Kuncze Gábor szó szerint ezt mondta az ország házában a Fideszre hogy tolvajbanda ! Ledöbbentem hogy egy diplomás ember hogy mondhat ekkora SÉRTÉST, ha lopásról tudomása van értesitse a hatóságokat. Dehát hasonló megjelenik ám az összes párt embereinél.Én elhiszem hogy EMBER VAGYOK TEHÁT ELFOGULT :)) de azért nem kéne am block egész pártot politikai irányt leminősiteni. Mindegyik oldalon vannak rendes szolid törvényesen dolgozgató emberek akiket megillet a tisztelet,jogilag az ÁRTATLANSÁG VÉLELME !
Emlékezzünk volt egy SZINMAGYAR és ÁLLAMI tulajdonu bank hazánkban ugy hivták hogy Postabank. Élén a nyolcmillió ft alapbérü / plusz jutalom,cafettéria,költségátalány,gépkocsi / Princz Gáborral. Ezt is a magyar adófizeték pénzén kellett "konszolidálni" magyarán a veszteséget eltüntetni hogy legalább olyan állapotba lehessen hozni hogy eladhatóvá váljon,meg lehessen szabadulni tőle !
Egy állami és nemzeti vállalkozás is müködhet pocsékul.Illetve a soknemzetiségü vállalkozások is lehetnek etikusak,jogszerüek és nagyszerüek.
Végülis nemde az Europai Unio is multinacionális :))
A lényeg mindössze az hogy egy adott szervezet legyen akár nemzeti akár nemzetközi,magántulajdonu vagy államikézen....de legyen TÖRVÉNYES ÉS HASZNOS az emberek számára.
Orbán Viktor rámutatott, az eurozóna országaiban nő az államadósság, a görög csőd következményei pedig egyelőre beláthatatlanok. Mindez számunkra azt jelenti, hogy az eurozónától való függőségünk ma hátrányt jelent. Ezért itthon, Magyarországon folytatnunk kell az államadósság elleni küzdelmet - hangsúlyozta a kormányfő. Lényeges még hogy a bankok KÖZPÉNZBŐL való megmentése ellen felemelte a szavát és ezzel teljesen egyetértek. Ez ugyanis azt jelenti hogy a felelőtlen pénzintézeti munka illetve egyes országok pazarlása számláját az ADÓFIZETŐ NÉP vállára pakolják cipeljed csak !