Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
"Végig visszük a munkahelyvédelmi akciótervet" + dokumentum
2012. július 17., 14:25
Új gazdasági modellt épít a kormány - jelentette ki Orbán Viktor.
Átlátható, kiegyensúlyozott kommunikációs csatornát kell kialakítani a gazdasági élet szereplőivel; a kormány ebben aktívabb szerepvállalást tart szükségesnek mint korábban, de nem kíván a gazdasági élet főszereplőjévé válni, ugyanis a gazdaságot nem a kormány, hanem a gazdasági élet szereplői működtetik – jelentette ki felszólalásában Orbán Viktor miniszterelnök, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) vezetőségével folytatott tárgyaláson, kedden. A kormányfő és az MKIK elnökének közös nyilatkozata itt olvasható.
Elolvastam a hozzászólásokat is. Nem helyes általánosítani semmilyen közszférás megállapítással. Munkáltatótól függ, hogy milyen jellegű motivációt ad, illetve tud adni a munkavállalóinak egy-egy projekt kapcsán. Sajnos ez legtöbbször a "semmivel" egyenlő.
Helyes az, ha a munkahelyeket megvédjük és minden olyan dolgot magyar megoldásokkal, magyar munkavállalókkal csinálunk meg, hiszen ezzel nem csak az állami vagy magánszféra jár jól, hanem a magyar állampolgár is, ebből kifolyólag az állam is. Viszont egyre feltétlen törekedni kell, hogy nagyobb volumenü törvény módosítást, változtatást nem helyes év közepére tenni, csak és kizárólag január elsejére, mert minden mindennel összefügg. Különben nagyon komoly bonyodalmak lesznek, mert nehéz áthidalni a változást hibák nélkül, itt főleg a szakmai hozzáértés kell hangsúlyos legyen.
Tudja ezt az IMF is és ezért kéri a jelenlegi létszámukat legalább 50 %-al csökkenteni! Szerintem városonként egy polgármester-egy jegyző- két titkár- három gépírónő elég! Slussz, nincs több! A lakosok problémáit oldják meg Ők! Ami nem fér bele az a probléma "oldja meg önnmagát". Semmivel sem lenne rosszabb a helyzet mint ma csak sokkal olcsóbb lenne. Mit tetszik hozzászólni?
Magyarországon a közszférában és a magánszférában / tisztelet a kevés kivételnek / erről könnyen megfeledkeznek.
Jól mondja a pécsi hozzászóló. Miközben a közszférában kevés fizetésben még fellehető valamilyen pótlékot is elveszik, addig a vezetés három-négyszeres fizetéséhez azt sem tudják mit adjanak még hozzá.
Megnyert pályázatok levezényléséért külön pénz jár, amit egyébként a rendes munkaidőben végeznek el. Tehát plusz pénz, de nem plusz munkaidő. Akkor miért is jár érte külön juttatás, ha belefér a munkaidejükbe? De úgy is mondhatnám, hogy akkor a rendes munkaidejükben mire szerződtek? És vajon kik jutnak az ilyen feladathoz?
Válasz: akik közel vannak a tűzhöz és akiknek nincs a munkahelyen elég dolguk, vagy helyettük megfeszített munkával a másik ember dogozik, természetesen ingyen.
Így néz ki a közszféra!! Ma is, mint ahogy mindég is, a közszfárában bekerült vezetők elóbb-uóbb kiskirályokat játszanak.
Hogyan lehetséges és egyben fel is hívnám a kormány figyelmét a problémára, hogy miközben végre valahára Pécs városát megnyertük magunknak és sikerült a korábbi szegfüs, kártékony vezetést kiebrudalni a városunkból addig,ezzel párhuzamosan a PTE-n minden bevörösödik, politikai alapon cserélik le a korábbi vezetőket ill. a kapcsolódó cégeket, beszállítói szerződéseket stb...
Miközben munkahely mentésről beszélünk, az egyetemi leépítések már-már a működést veszélyeztetik, már egy égőcseréhez is külsős céget lell kérni.
És miközben DOLGOZÓKAT küldenek el az egyetemi felsővezetés napról-napra újabb szoci családtaggal bővül!! Az értékteremtő munkás bérére nincs pénz, de az elvtársak jóval magasabb bérére még futtya??
Úgy érzem zavar támadt a rendszerben! Jó lenne, ha valaki odafigyelne ezekre a munkahelyekre is és megakadályozná,hogy korábbi évekhez hasonlóan,ezen csoportok az egyetemnél is kifejtsék kártékony hatásukat!!
A közszolgáltató cégek non-profit alapra helyezése fontos és jó elképzelés, véleményem szerint ehhez nem szükséges feltétlenül az állami vagy önkormányzeti tulajdon visszaállítása, elégséges a szolgáltatás díjának hatósági meghatározása. Jelenleg az önkormányzatok mindenféle törvényi előírásokat félretéve határozzák meg a díjakat, nem vizsgálják az adott tevékenység költségigényét. nyereségtartalmát. A díj kormányzati meghatározásával a nyereség befolyásolható, és a non-profit állapot elérhető.és ezáltal megszünhet az a visszás helyzet is, hogy pl. a víz és szemétdij ugyanolyan szintű szolgáltatás mellett jelentősen eltér egymástól településenként, illetve szolgáltató tulajdonosi szerkezetétől függően.