Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
Megteremtik az egyéni számla alapjait az állami nyugdíjbiztosítási rendszerben
2013. április 8., 21:21
Minden olyan ellenzéki vádaskodás, ami arról szól, hogy a kormány nem veszi figyelembe a korábbi magán-nyugdíjpénztári befizetéseket, teljességgel alaptalan - mutatott rá a Fidesz frakcióvezetője
Az Országgyűlés napirendjére vette az állami nyugdíjbiztosítási rendszer átalakítását, melynek keretében megvalósítják az egyéni folyószámlák vezetésének lehetőségét. Rogán Antal ezzel összefüggésben hétfői sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: el kell dönteni azt is, hogy a jövőben a nyugdíj számításakor az egyéni folyószámlán szereplő befizetéseket milyen formában veszik majd figyelembe.
Sajnos az egyéni számlavezetés területén sok volt az ígérgetés, most meg túl sok a kuszaság. Elég lett volna annyi, hogy rendbe teszik az ONYF nyilvántartását, ezen belül külön nyilvántartva a magánnyugdíj célra történt befizetéséket.
A választások közeledtével valamit majd mondani kell. Mivel a nyilvántartások rendbetétele hosszabb időt igényel, így a az egyéni számlára "jóváírás" bukta, döntetlenre kihozható talán a "folyamatban van" kitétellel.
Valami más kell majd nyugdíjügyben. Pl. a rugalmas nyugdíjkorhatár beígérése, megfelelő ösztönző elemekkel. 65 éves korig nem mindenki tud dolgozni (egészségi vagy munkanélküliségi okból). Ha fele nyugdíjjal el lehet menni 5 évvel korábban, az az államnak is megéri, a delikvens pedig válaszhat.
Mindehhez a nyugdíj-nyilvántartás rendbetétele és naprakészsége jól jöhet majd a jövendő nyugdíjreformjához.
Amit Ön ír az úgy rendben van a 2. és a 3.hozzászólásában. Amit Én írtam az pedig akkor érvényes ha már csak az egyik szülő él, de később sajnos ő is meghal.
Más az árvaellátás és más a nyugdíj. Az árvaellátást kiskorú esetében folyósítanak a házastársnak, ha az egyikük meghal, vagy a gyereknek, ha mindkét szülő meghal és a gyerek( gyerekek ) kiskurú.
Mivel a nyugdíj nem adóköteles és egyébként sem fizetne utána adót aki kapja és mivel az örökség után sem fizet illetéket a közvetlen hozzátartozó, akkor az örökös sem fizetne semmiféle adót vagy illetéket az örökölt számított nyugdíj után.
Azért még az előző beírásomhoz annyit, hogy ha valaki képes arra, hogy örökbe fogadjon gyermeket, akkor arra a helyzetre is érvényes legyen, az elképzelés.
Valami nem stimmel. a 2. az 1.-re volt válasz, de nem úgy jelent meg.
Még annyit hozzá, hogy amellett, hogy minden tisztelet a gyermekeket nevelőké, arra is kellene azért gondolni, hogy a gyermektelenek is hozzájárultak az adójukkal a ,,társadalom,,gyermekeinek felneveléséhez. Öreg korukra ők viszont támasz nélkül maradnak, mig a gyermekesek mellett ott állnak a gyermekeik, segitséggel, gondoskodással, stb - már ha megfelelő volt a nevelés. Egyébként örvendetes, ha figyelembe fogják venni azokat a plussz összegeket, amik a vegyesből az állami rendszerbe való visszatérés során kerültek befizetésre az állami nyugdijkasszába. Pl. 2009. dec 31. volt egy Bajnaiék által jogvesztőként meghatározott határidő bizonyos korosztály számára. És az esetleges többletösszegeket szépen lenyelte a rendszer, mig a FIDESZ általi ,,átléptetés,, alkalmával ki-ki megkaphatta a reálhozamokat - már amit a Biztósitó Társaságok nem nyeltek le ügyesen.
A meghalt szülő után a gyerekek kapnak árvaellátást pl.
A meghalt házastárs után kap az élő házastárs özvegyi nyugdijat.
Aki meg magányos maradt - nagy tévedés, hogy az egyéni döntése, hanem valószínűleg egy életre szóló keserűsége - attól Botos Katalinék elemzése szerint vonjanak le a nyugdijából 40 százalékot.
Talán erre az elképzelésre? Holott az egyedülállónak minden drágább, mert egyedül fizeti és - sajnos - sem árvaellátást nem kell utána fizetni senki számára, sem özvegyi nyugdijat, sőt neki sem fizetnek senki után özvegyi nyugdijat, igy ha végre meghal, a teljes nyugdija megmarad a közös számára.
Másrész pedig jó lenne, ha a nyugdíjat fizető szülő időnap előtt /azaz a nyugdjas kor előtt, ne adj Isten / meghal, akkor az utódja, utódai csakis kizárólag! / legalább öt éves időtartamra megállapított nyugdíj összeget vehetnének fel, mint örökséget. Abban az esetben is ha nyugdíjas lesz, de időközben elhalálozik és az öt év még nem telt le a nyugdíjkifizetéséből, akkor pedig a fenntmaradó időre jutó összeghez juthatnának a közvetlen leszármazottak.
Ez oda vissza is érvényes lehessen.
Úgy értem, hogy ma is az van, ha a leszármazott hal meg és nincs örököse, akkor minden vagyona visszaszál a szülőkre./ Hacsak nincs más végrendelkezés / Ugyanúgy lehesen a nyugdíjával is, ha elérte a minimum befizetési időt és jogosult lenne nyugdíjra.
Ilyet is el tudok képzelni az igazságosság alapján.
Azt is jó lenne meglépni végre, hogy a szülőnek is fel lehessen ajánlani az 1%-ot az adóból. Jobb helyen lenne, mint valami jöttment alapítványnál sok esetben. Kivéve a nem jöttmenteket.