Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
Fórum
"Az egészségügy a kormányváltás óta erősödik"
2013. november 6., 15:53
Bízunk benne, hogy az intézményekre és az egészségügyi dolgozókra fordított több pénz a színvonal emelkedéséhez vezet, és a betegek is egyre inkább meg fogják ezt érezni - mondta Selmeczi Gabriella.
Az egészségügy az a terület, ahol a kormányváltás óta a legtöbb sebet kellett begyógyítani – jelentette ki Selmeczi Gabriella szerdai sajtótájékoztatóján. A Fidesz szóvivője ugyanitt arról is beszélt, a szocialisták kormányzásuk alatt öncélú, liberális kísérleti tereppé tették az oktatásügyet.
A magán idősek otthonában lévő ápolók, gondozók felvételébe a kormány nem szólhat bele. Hacsak nem kap az illető állami támogatást, aminek feltétele lehetne az amit Ön ír. A közalkalmazotti szférában már él az amit Ön mond.
Másrészt ilyen helyen is és sok más magászférában, magáncégnél alkalmaznak nyugdíjasokat az olcsóbb bérkifizetés miatt. Ráadásul előfordul, ( nem ritkám ) hogy fel sincsenek véve mondván, úgyis van nyugdíjuk és zsebből fizetik őket. Ez ugyan kockázatos, akár honnét is nézzük, mert egy munkahelyen bármi előfordulhat és akkor már késő bánat.. Ez van. Ahhoz, hogy ne ez legyen, ( majdnem ) minden munkáltató mellé kellene egy ellenőr, annyi nincs. Már csak abban bízhat a munkavállalók társadalma, hogy a munkáltatók / akik ezt teszik / jobb belátásra térnek és azt tartják fontosnak alkalmazni, aki csak azzal a jövedelemmel rendelkezik, amit a munkahelyen kapna. Ezt nevezik szolidaritásnak. Vajon lesz egyszer ilyen munkáltatói felfogás?
Teljes mértékban egyetértek, hogy a nyugdíj korú nővérek ne dolgozzanak, ha elérték a nyugdíjkorhatárt.
A napokban jártam egy magán szociális otthonban. Néhány estben nem volt egyértelmű, ki az ápolt és ki az ápoló. Ez csak azért szomorú, mert a nővérek fizikailag rossz "bőrben" voltak. Szerintem a munkájukat sem tudják megfelelően ellátni. Itt az idő, hogy helyet biztosítsanak a fiataloknak. De megéri kevesebb pénzért is dolgozni, mert ott a nyugdíj- a munkáltató meg kevesebb járulékot fizet utána.
Javaslatom: ki kellene terjeszteni a közalkalmazotti szférában sikeres rendszert, vagy nyugdíj vagy munka.
Már csak egy takaró kellene egy vesedialízises kezelésen áteső betegre, ha esetleg nem vinne magával. Természetesen szó nélkül! Természetesen gondosan betakarva a beteget, hogy ne fázzon.
Nem pénz kérdés, hanem megfelelő gondoskodás. Egyébként csodálkozom rajta, ha ilyen történik, mert annak kellene legjobban tudnia, /hogy a beteg min megy keresztül az alatt az idő alatt / aki ezzel foglalkozik. Az egészségügyben több helyen az érzéketlenségből jelesre vizsgáznak!! "Akinek nem inge, ne vegye magára !", de ez létező helyzet.
Az is lehet meg kellene venni azt a takarót, amit aztán haza sem vihet a beteg? Hm?