ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A nyugdíjasok is elfordultak

A legbiztosabb szavazói bázisának tartott rétegekben is elveszítette előnyét a Magyar Szocialista Párt a Századvég és a Forsense felmérésnek eredményei szerint.
Létrehozva: 2007. november 20., 06:51 | Utoljára frissítve: 2007. november 20., 08:30
nyomtat küld

Jelentős fordulatot hozott ez a közvélemény-kutatás a hatvanöt éves és az ennél idősebb korosztályban, ahol most a Fidesz ötszázalékos előnyt könyvelhet el. A változás nagyságát érzékelteti, hogy két hónappal ezelőtt a nyugdíjasok körében mért adatok még ugyanekkora szocialista előnyt mutattak.

Hasonló fordulatot figyelhetünk meg a fővárosiak körében is: Budapesten ma már kilenc százalékkal vannak többségben azok, akik kormányváltást szeretnének, pedig korábban kiegyenlített volt a helyzet. Ahhoz, hogy a fordulat még érzékletesebb legyen, hozzájárultak a főiskolai végzettségű megkérdezettek is, náluk a fővárosiakkal szinte azonos tendenciák mutatkoznak.

Siralmas közállapotainkra utal, hogy a megkérdezettek mindössze négy százaléka gondolja úgy, hogy jól vagy kifejezetten jól mennek a dolgok az országban. Ez a számadat jelzi azt is, hogy nem járt eredménnyel a kormánypártok huzamosabb ideje folyó médiakormányzása sem. A vidék- és falujárás, a teátrális megmozdulások, drámai nyilatkozatok nem érték el a várt hatást. Az eredmények azt igazolják, hogy a kormánypártok a romló közhangulat tükrében nem tudták nekik megfelelő módon tematizálni a közbeszédet.

A nyugdíjasok és a fővárosiak körében mért fordulat mellett az aránymódosulások is jelentősek: a választásra jogosultak összességén belül most először érte el a Fidesz támogatottsága a szocialista párt szavazótáborának kétszeresét. Dupla annyi támogatója lenne egy most vasárnap sorra kerülő választáson az ellenzéki pártnak, mint a nagyobbik kormánypártnak. Egy ilyen voksoláson azonban a mai adatok szerint nagyon kevesen járulnának az urnák elé. Továbbra sem javult a szavazói hajlandóság az országban. Egyre többen ábrándulnak ki a politikából, napi megélhetési gondjaik mellett egyre többen fordulnak el a közélettől. Az igencsak kisszámú politikailag aktív lakosság túlnyomó többsége pedig kormányváltást szeretne.

Akármelyik politikai erő nyerné is a most vasárnap tartandó választásokat, az lenne a legfontosabb feladata, hogy ebből a letargiából és apátiából kizökkentse és felrázza az országot. Megdöbbentő adat az a csekélyke kis négy százalék. Egy egészséges önértékeléssel rendelkező politikai vezetésnek csak az lehetne a célja, hogy ezt az aránypárt megfordítsa: ha majd kilencvenhat százalék érzi úgy, hogy jól vagy kifejezetten jól mennek hazánk dolgai, akkor lehetnénk igazán elégedettek az ország helyzetével.

(Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések