ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Többet szennyezne nyolc ország

Románia pert indított az Európai Bizottság ellen a CO2 kvóták csökkentése miatt, az Európai Bíróság hamarosan meghozza döntését - közölte a Rompresszel Korodi Attila, román környezetvédelmi miniszter.
Létrehozva: 2008. január 10., 11:47
nyomtat küld

Az Európai Bizottság a per beindításáról nem kapott még hivatalos értesítést. A bizottság szóvivője azonban úgy tudja, hogy hét ország, Csehország, Észtország, Lettország, Lengyelország, Litvánia, Magyarország, Szlovákia is pert kezdeményezett. (A globális klímahatásoknál akár 30-40 százalékkal is nagyobb hőemelkedésre lehet számítani a Kárpát-medencében. Amennyiben nem teszünk semmit, az évszázad végére akár 250 százalékkal nőhet a forró napok száma.)

Korodi Attila elmondta, hogy környezetvédelmi miniszterként kérvényezte a Bizottság azon döntésének hatályon kívül helyezését, amely a kvóták 20 százalékos csökkentését rendelte el. A kérést azzal indokolta, hogy ez a döntés nem teljesíthető, és a költségek megemelkedése folytán kihatással lehet az ipari termelők környezetvédelmi beruházásaira. (Tabajdi Csaba, az Európai Parlament éghajlatváltozással foglalkozó ideiglenes bizottságának főtagja áttörésként értékelte a Balin tartott kéthetes ENSZ klímavédelmi konferenciát, mert bár a résztvevőknek nem sikerült megegyezniük a 2012 utáni üvegházhatású gázkibocsátás csökkentésének mértékéről, mégis megállapodtak egy új éghajlatváltozási egyezmény tárgyalási mandátumáról.)

Elköltözik az ipar

A döntés az energiaipart érinti a legjobban, ahol a költségek meredeken megemelkednének. De megérzi a következményeket a cement-, az üveg- és a papíripar is. "Tartunk attól, hogy a magáncégek esetleg külföldre telepítik majd a gyártást, mert az olyan piacok, mint például Ukrajna, vonzóbbá válnak" - mutatott rá Korodi.

Tavaly októberben az Európai Bizottság 75,9 millió tonnás kibocsátási kvótát engedélyezett Románia számára a 2009 és 2012 közötti időszakra, 20,7 százalékkal kevesebbet, mint amennyit Bukarest kért. A Bulgária számára jóváhagyott kvóta 34,7 százalékkal volt kisebb az igényeltnél. Ugyancsak októberben a bizottság jóváhagyta a németországi nemzeti tervben végrehajtandó módosításokat, amivel lezárult a 27 tagország esetében végzett felülvizsgálat. (A kiotói jegyzőkönyvben foglaltak teljesítésének elérésére Japán - Magyarország után - Kínától is vásárolna karbonkrediteket: az erről szóló megállapodást várhatóan március végén, a kínai elnök tokiói látogatásán írják alá.)

(piacesprofit.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések