ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Szociálpolitikai lépésekkel a társadalmi összetartozásért

A szociális védelmi reformok és az aktív integrációt megvalósító politikák az elmúlt évben láthatóan hozzájárultak Európában a nagyobb gazdasági növekedéshez és a munkahelyteremtéshez.
Létrehozva: 2008. február 25., 15:19 | Utoljára frissítve: 2008. február 25., 15:24
nyomtat küld

Azonban még többet kell tenni annak érdekében, hogy ezek a pozitív hatások a társadalom perifériáján élőket is elérjék, és erősítsék a társadalmi kohéziót, áll abban az európai bizottsági jelentésben, amelyet a munkaügyi és szociális miniszterek pénteken vitatnak meg Brüsszelben.

A jelentés a gyermekszegénység elleni küzdelem, a tartósabb munkavállalás, a magánnyugdíjak, az egészségügyi egyenlőtlenségek csökkentése és a tartós ápolás kérdéseire, az e területeken elért előrelépésre helyezi a hangsúlyt.

"A szociális védelmi rendszerek reformja és a társadalmi integrációt elősegítő politikák kifizetődők: azzal, hogy több embert vonnak be a munkaerőpiacra, és fenntarthatóbbá teszik az állami finanszírozási rendszereket, elősegítik a társadalmi kohéziót és a gazdasági növekedést" - fogalmazott a jelentéssel kapcsolatban Vladimír Spidla, az EU foglalkoztatásért, szociális ügyekért és esélyegyenlőségért felelős biztosa. Hozzátette azonban: az egészséges gazdasági növekedés és a munkahelyteremtés önmagában azonban nem javítja a társadalom perifériáján élők helyzetét, ezért "a leginkább kiszolgáltatottak teljes integrációjához közös politikákra van szükség".

Mint a jelentésből kiderül, az unióban a foglalkoztatási arányok emelkedtek az idősebb munkavállalók tekintetében. Az 55-64 évesek foglalkoztatási aránya a 2001-es 38 százalékról 2006-ra 44 százalékra nőtt. A 2010-re az úgynevezett lisszaboni stratégiában kitűzött 50 százalékos célt eddig kilenc ország - Dánia, Észtország, Írország, Ciprus, Lettország, Portugália, Finnország, Svédország és Nagy-Britannia - érte el, néhány országban ugyanakkor ez a mutató még mindig csak 30 százalék.

Az uniós polgárok 16 százalékát továbbra is veszélyezteti a szegénység, és 8 százalékukat annak ellenére fenyegeti az elszegényedés, hogy van munkájuk. A szegénység által veszélyeztetett 78 millió európai közül 19 millió gyermek. A szegénység és a kirekesztés visszaszorításához arra van szükség, hogy jól megtervezett szociális politikák segítségével mindenki számára biztosítsák az esélyegyenlőséget, és javuljon a gyermekek tanulási eredménye. Meg kell erősíteni az integrációs és a diszkriminációellenes politikákat, különösen a bevándorlók és leszármazottaik, valamint az etnikai kisebbségek esetében - olvasható a jelentésben.

A dokumentum kitér arra, hogy a szociális politikák nagy hatással vannak az egészségre, amely az életkilátások fontos meghatározója. Jelenleg az egészségügyi eredményekben is nagyok az egyenlőtlenségek: a férfiak várható élettartama 65,3 évtől (Litvánia) 78,8 évig (Ciprus és Svédország) terjed, a nőké 76,2-től (Románia) 84,4-ig (Spanyolország).

(MTI)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések