ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A Parlament elfogadta a távközlési reformcsomagot

A Bizottság eredeti tervével összhangban lévő, ugyanakkor annál számos ponton enyhébb távközlési reformjavaslatot fogadott el az Európai Parlament. A javaslat főbb elemei közt szerepel az új technológiák támogatása, a hatékonyabb adatvédelem és egy új piac-felügyeleti hatóság létrehozása.
Létrehozva: 2008. szeptember 26., 11:13
nyomtat küld

Az Európai Parlament első olvasatban nagy többséggel elfogadta a Bizottság távközlési reformtervéhez kapcsolódó három képviselői jelentést. A javasolt reformintézkedések a szolgáltatók közti verseny fokozásával és az új technológiák támogatásával kívánják segíteni az információs társadalom unión belüli kibontakozását. Ehhez szorosan kapcsolódik a fogyasztói érdekek erőteljesebb védelme is. A reformok 2010-ben léphetnek életbe, miután lezárult a Tanács, a Bizottság és a parlament közti egyeztetési eljárás.

A javaslat szerint az infrastrukturális fejlesztések közül kiemelten kell kezelni az új generációs hálózatok kiépítését, és ehhez biztosítani kell a kedvező befektetési légkört. A konkrét célok közt szerepel a digitális műsorszorásra való zökkenőmentes átállás támogatása, valamint a szélessávú Internet-elérés kiterjesztése az unió egész területére.

Nagyobb vitát válthat ki a javaslatnak az a része, amely a szolgáltatók monopolhelyzetének megtörését szeretné elérni. Az új szabályozás alapján a nemzeti hatóságok például arra kötelezhetnék a monopolhelyzetben lévő szolgáltatókat, hogy szétválasszák és külön cégként működtessék hálózatüzemeltetési és szolgáltatási üzletágukat. Jóllehet a javaslat szerint erre csak nagyon szigorú feltételek teljesülése esetén lenne lehetőség, a nagy távközlési cégek máris tiltakozásukat fejezték ki az ügyben.

A javaslat emellett elő kívánja segíteni a gyorsabb szolgáltatóváltást (a számhordozást), valamint a fogyasztók teljes körű tájékoztatását (elsősorban az átláthatóbb szerződési feltételeken keresztül). A javaslatban emellett szerepel az Európai Hírközlési Szabályozók Testületének létrehozása is. Ez a testület a nemzeti hatóságok munkájának, szabályozásának összehangolásával biztosítaná a tisztességes versenyt és a magas minőségű szolgáltatásnyújtást az EU-ban. Az Európai Bizottság eredetileg ezeket a célokat a szélesebb hatáskörrel rendelkező Európai Elektronikus Hírközlési Piacfelügyeleti Hatóság felállításával kívánta elérni.

Az új szabályozás az adatvédelem ügyében is előrelépést jelenthet, ugyanakkor további komoly vitákra lehet számítani arról, hogy az internet-szolgáltatóknak mennyiben feladata az illegális letöltések elleni küzdelemben való részvétel.

(euvonal)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések