ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Nehézfémszennyezés tart Magyarország felé

Az ukrajnai környezetvédelmi szolgálat szakemberei a nehézfémtartalom megengedett mértékének 2-4-szeresét mérték a Tisza kárpátaljai szakaszán. Egy bányavizeket szállító nyomócső még csütörtök reggel sérült meg a romániai Borsabánya közelében, ezért ismét tisztítatlan, nehézfémtartalmú bányavíz jutott a Csiszla patakon és a Visó folyón keresztül a Tiszába, amit Kárpátalján már aznap délben észleltek.
Létrehozva: 2009. április 17., 16:06 | Utoljára frissítve: 2009. április 17., 18:46
nyomtat küld

A szennyezés terjedésének megakadályozása érdekében a hatóságok elrendelték a sérült vezeték azonnali helyreállítását, valamint óránként vízmintát vesznek a Visóból - adta hírül a Háromszék című romániai lap hírportálja. A Máramaros megyei prefektúra csütörtökön még úgy nyilatkozott, hogy a folyó magas vízhozamának köszönhetően a szennyezés valószínűleg hamar feloldódik, így nem ront a Tisza vízminőségén.

A romániai vízügyi hatóságok szakemberei a vizsgálat eredményeiről folyamatosan tájékoztatják az ukrán és magyar társhatóságokat. A magyarországi környezetvédelmi és vízügyi minisztérium közleménye szerint a vízügyi szakemberek háromóránként mintát vesznek a Tiszából, és másodfokú vízminőségi kárelhárítási készültséget rendeltek el. A tárca szerint a kissé megáradt Tisza nagy vízhozama miatt nem valószínű, hogy a nehézfémszennyezés magyar területen meghaladja majd a határértékeket.

Az ukrán vízügyi szervek csütörtök délben észlelték a szennyezést a Visó folyó Tiszai torkolatánál (a Visó az ukrán-román határon, a kárpátaljai Nagybocskó fölött 11 kilométerrel ömlik a Tiszába). Azóta folyamatosan ellenőrzik a folyó vízminőségét. A víz nehézfémtartalma az elvégzett laboratóriumi vizsgálatok alapján 2-4-szerese a megengedett értékeknek a Tisza Nagybocskó és Tiszaújlak (Vilok) közötti szakaszán. Az ukrán hatóságok elrendelték a vízkiemelés szüneteltetését a técsői és a huszti ivóvízhálózat részére, továbbá azt tanácsolják, hogy a folyó mentén élők haszonállataikat ne itassák a Tisza vizéből - olvasható a kárpátaljai Zakarpattya.net hírportálon.

Kilenc éven belül hatodszor történt folyószennyezés a romániai Borsabányán, veszélyeztetve a Tiszát és mellékfolyóit.

(hirtv.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések